Bylo prý kolem čtvrt na čtyři, když se probudili obyvatelé jednoho z domů, stojících naproti budovy, na níž visí nápis Obchodní centrum. Fulnečtí obyvatelé ale objekt znají hlavně jako bývalé sídlo ředitelství, kdysi známého výrobce praček, společnosti ROMO.

„No bylo to hodně divoké. Plameny šly tak ještě pět metrů nad střechu. Měl jsem strach, že mi chytne barák. Naštěstí šel vítr na opačnou stranu,“ řekl muž s pohledem upřeným na čtyřpatrovou budovu, jejíž střechu a útroby čtvrtého patra právě rozebírali hasiči. Akorát je divné, že hořela střecha,“ řekl si jako by sám pro sebe.

Další obyvatel Fulneku, postarší muž, se netajil tím, že si myslí, že oheň někdo úmyslně založil. „To se někomu náramně hodí. Nikdo nevěděl, co s tím. Z toho nešlo nic pořádného udělat, ani byty, nic. Teď to třeba strhnou a můžou tu něco postavit,“ přemýšlel nahlas muž, který bydlí nedaleko a rovněž si nepřál uvedení jména.

Podle informací Novojičínského deníku byla budova téměř prázdná, pouze v přízemí měl provozovnu vietnamský obchodník. Jinak byla prakticky vybydlená.

Podle tiskového mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Fastra byl požár, v době, kdy k němu dorazili hasiči, v pokročilé fázi. Z oken se valil hustý dým a byly vidět plameny pod střechou. Hořela střecha a čtvrté podlaží budovy. Na místo se postupně sjíždělo stále více hasičů. „Podle mých záznamů je tady jedenáct jednotek,“ sdělil na místě velitel zásahu Jan Němeček z novojičínské stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Postupně se na místo sjely jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Nový Jičín, Bílovec, Opava, Vítkov a Ostrava – Zábřeh a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Fulnek, Suchdol nad Odrou, Tísek, Kujavy, Studénka a Odry.

Hasiči provedli průzkum a zjistili, že se v objektu nenacházely žádné osoby. „Likvidace požáru byla velmi komplikovaná, zásah probíhal i za pomoci výškové techniky. Na místě byly tři automobilové žebříky, s jejichž pomocí hasiči zasahovali vodními proudy na střeše. Při zásahu uvnitř objektu využili kromě svých prostředků také požární rozvody v objektu. Po půl hodině hašení však museli prostor objektu opustit, hořící střecha se začala propadat,“ přiblížil dramatické okamžiky Faster s tím, že hašení pak pokračovalo z automobilových žebříků.

I po lokalizaci požáru zůstávalo ještě před polednem na místě sedm hasičských jednotek. Po úplném dohašení přijde na řadu technik, který by měl zjistit příčinu požáru. Předběžně odhadovaná výše škody činí 900 tisíc korun.

Příčina požáru nebyla ještě v neděli odpoledne jasná. „Zatím nemáme informace o tom, co zapříčinilo požár. Čekáme na vyjádření technika,“ sdělil novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes.