Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru hospodářského objektu v Mankovicích od svědků v neděli po 23. hodině. „Na místě zasahovaly dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Novém Jičíně a Bílovci a pět jednotek dobrovolných hasičů z obcí Mankovice, Starý Jičín, Suchdol nad Odrou, Bílovec a Odry,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Požár zasáhl střechu a zdi části budovy, určené k chovu domácích zvířat. Několik kusů prasat a drůbeže hasiči evakuovali a rovněž z objektu vynesli předměty, které se tam nacházely. „Požár dostali hasiči pod kontrolu během půlhodiny, jeho likvidace ale pokračovala do tří hodin pondělního rána,“ doplnil Kůdela a dodal, že oheň zasáhl plochu kolem 150 metrů čtverečných.

Pět jednotek hasičů odjelo z místa požáru kolem půl čtvrté ráno, Suchdol nad Odrou kolem šesté hodiny. Do osmi hodin pondělního rána na místě zůstala místní jednotka. „Příčinou vzniku požáru byla netěsnost komínového tělesa,“ uzavřel mluvčí hasičů.