V úterý 11. října, krátce po 15. hodině bylo operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje osloveno s prosbou o vyprázdnění speciálního stavebního stroje určeného ke stabilizaci zeminy při výstavbě logistického centra v katastru obce Bravantice na Novojičínsku. "Majitel vozidla oslovil několik soukromých firem se stejnou prosbou, ale žádná mu nebyla schopna pomoci tak, aby vozidlo bylo včas vyprázdněno. Proto se obrátil na Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Na místo události tak byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Bílovce," uvedl mluvčí moravsksoslezských hasičů Lukáš Popp. 

Požár půdy ve Studénce.
Požár ve Studénce, hořela půda kancelářské budovy. Škoda je milion korun

Při příjezdu jednotky bylo jasné, že ruční vyprázdnění stroje není možné, jelikož se v zásobníku nacházelo 10 tun směni cementu a popílku určené ke stabilizaci zeminy. Velitel zásahu si tak zažádal o vyslání speciálního sacího bagru, který mají ve své výbavě kolegové ze Záchranného útvaru v Hlučíně.

Po příjezdu sacího bagru se hasiči dali do práce a běhen několika hodin se jim podařilo dostat speciální stabilizační směs částečně ze stavebního vozidla ven. Na finální vyčistění stroje však musely přijít na řadu silné paže hasičů doplněné o lopaty, kteří v dýchací technice vlezli do útrob stroje a začali zbytek směni vyhazovat ručně.

 

Dopravní nehoda u Mošnova. 8. října 2022.
Řidič, který zavinil vážnou nehodu se zraněnými u Mošnova, byl podnapilý

Celý zásah byl ukončen až ve večerních hodinách, kdy se tímto rychlým zásahem hasičů, podařilo odvrátit, dle slov majitele vozidla, škodu ve výši osmi milionů korun. Celý zásah byl ukončen až ve 21:30 hod. a tedy i s nasazením speciálního sacího bagru tak zabral hasičům celkem 6:30 hodin.