Cvičení se ve Štramberku zúčastnilo 7 cisteren CAS a tři jednotky, konkrétně Novojičínská jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Kopřivnice a nechyběli samozřejmě ani místní dobrovolní hasiči. Cvičný zásah měl jediný cíl, a to dostat dostatečné množství vody na ochoz a tím uhasit požár Štramberské trúby.

Poloha rozhledny je přitom dosti komplikovaná. Hasiči museli ze zdejšího náměstí zdolat převýšení 75 metrů, tedy 300 schodů, aby se dostali nahoru na ochoz. Přes komplikace bylo cvičení úspěšné. „Naplánovány jsme měli dvě trasy vodního vedení, respektive tedy dvě trasy hadic. První byla z náměstí přes nádrž zvanou flexitank, ustavenou na hradním nádvoří. Odtud byla voda čerpána nahoru dvěma plovoucími čerpadly a přenosnou požární stříkačkou.

Druhá trasa vedla přímo přes hradní bránu, pouze výtlakem cisteren Tatra a Avia," sdělil tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela s tím, že obě vodní cesty se povedly, a cvičení tak bylo úspěšné.