Na místo byly přivolány jednotky profesionálních hasičů z Nového Jičína a Bílovce a jednotky dobrovolných hasičů z Bílovce, Oder, Fulneku, Studénky, Suchdolu nad Odrou, Pustějova, Kujav a Hladkých Životic. „Mysleli jsme, že to bude něco velkého, proto bylo povoláno tolik jednotek. Díky bohu, to nakonec nebylo tak hrozné,“ sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela. Ačkoli se požár rychle šířil napříč celým objektem, podařilo se hasičům dostat jej pod kontrolu.

Po příjezdu na místo se hasiči zaměřili na ochlazování přilehlých budov, protože hrozilo jejich zapálení odletujícími kousky žhavého materiálu. Poté se rozdělili na dvě bojové jednotky. První měla na starost hasební práce, které byly převážně prováděny pomocí výškové techniky. Druhá pak zajišťovala kyvadlovou dopravu vody k hořícímu objektu. „Patnáct minut před půlnocí byl požár lokalizován, ale hasební práce pokračovaly až do ranních hodin,“ přiblížila zpráva novojičínských profesionálních hasičů.

Oheň způsobil škodu přibližně padesát tisíc korun. „Událost se obešla bez zranění,“ dokončil Kůdela.

Hořeniště přišel prohlédnout také vyšetřovatel, který jako nejpravděpodobnější příčinu požáru určil úmyslné zapálení. Jedná se už o třetí požár, jenž byl nejspíše založen úmyslně v tomto týdnu na Novojičínsku.