Podle informací, které Deník získal na místě události, se Loučkou ozvala po páté hodině ranní obrovská rána. Dům patří mladé rodině. Kde se v současné době vyskytuje její zbytek, tedy manželka a tři děti, které v domě žily, není známo.

Po celodenním vyšetřování a prohledávání sutin si případ převzali krajští kriminalisté. „Událost vyšetřují jako násilný trestný čin," uvedla v neděli v podvečer Barbora Balášová z krajské policie s tím, že vzhledem k začátku vyšetřování nebude sdělovat bližší informace.

"Byla to velká rána, nevěděli jsme v první chvíli, co se stalo," uvedl soused z nedalekého domu. Podle něj mladá rodina žije v Loučce asi sedm let, nepamatuje si jakékoli problémy. "Ona je Slovenka, je to slušná rodina," uvažoval místní muž.

Na místě byl po výbuchu nalezen právě otec dětí a majitel domu. Zraněného jednatřicetiletého muže přepravil záchranářský vrtulník do nemocnice. „Byl transportován na popáleninové centrum v Ostravě. Při příjezdu naší posádky byl v bezvědomí, přenesený mimo dům. Utrpěl četné popáleniny. Přepravován byl už ve stabilizovaném stavu,“ uvedl už během nedělního dopoledne mluvčí záchranářů Zlínského kraje Jakub Omelka.

K zásahu jelo osm jednotek hasičů, na místě působil i USAR tým (Vyhledávací a záchranný odřad do obydlených oblastí) Moravskoslezského kraje a Záchranný tým Hlučín.