Dobrovolní hasiči z Kopřivnice vyjeli k požáru ve výškové budově v 17.40 hodin, aby ohledali místo požáru a případně vyhledali skrytá ohniska hoření. To už na místě byli nějakou dobu policisté a zdravotníci, kteří přijali informaci o vážně popáleném muži před půl pátou odpoledne. „Na udanou adresu ihned vyjely pozemní posádky ZZS ze stanoviště ve Frenštátu pod Radhoštěm a na pomoc vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy," sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Podle informací, které záchranáři na místě získali, byl obětí požáru šestadvacetiletý muž, na němž vzplálo oblečení při kontaktu s hořákem. „V okamžiku příjezdu posádek ZZS již muž nejevil známky života. Byl v bezvědomí, bezdeší, došlo i k selhání srdeční činnosti," doplnil Lukáš Humpl.

Záchranáři i přes vážný stav muže zahájili resuscitaci, a to za pomoci přístrojového vybavení a léků. Přes veškerou snahu se jim ale muže již nepodařilo přivést k životu. Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů mladík utrpěl popáleniny hlavy, trupu a horních končetin, a měl rovněž zasaženy dýchací cesty. Těmto poraněním podlehl na místě.

Posádka Zdravotnické záchranné služby rovněž musela ošetřit matku mladíka, která utrpěla drobnější popáleniny na rukou a byla ve stresu. „Žena byla mimo ohrožení života. Po poskytnutí prvotní péče byla pacientka přepravena do nemocnice v Novém Jičíně, kde si ji převzali lékaři chirurgické ambulance," dodal Lukáš Humpl. Matka utrpěla popáleniny, když se svého syna, poté co jej nalezla, pokoušela zachránit.

Ačkoliv na místo dorazila dvě hasičská vozidla, nejednalo se o požár, který by byl na první pohled patrný. Mnozí sousedé druhý den po události ani netušili, co se v domě stalo. „O tom, že by tady hořelo, nevím vůbec nic. Spíš jsme si mysleli, že se tady někomu něco stalo, protože jsme si před domem všimli dvou sanitek. V jednom vchodě bydlí paní s handicapovaným synem, tak nás jen napadlo, jestli se mu nepřitížilo," uvedla jedna ze obyvatelek domu, ve kterém hořelo. Že se v domě událo přeci jen něco vážnějšího, sousedé usoudili až podle vrtulníku, který přistál nedaleko. „Viděl jsem přistát vrtulník na házenkářském hřišti a pak ještě nějaká hasičská auta. Tak mě napadlo, že někde hoří, ale žádný oheň vidět nebyl. To, že se stala taková tragédie, jsem zjistil až dneska," uvedl další ze sousedů.

Případem se zabývá police, která při podobných událostech musí provést nezbytné úkony ze zákona. „Jelikož došlo k úmrtí osoby, stejně jako v jiných podobných případech, jsme zahájili úkony trestního řízení. Bez tohoto úkonu bychom nemohli provádět řádné vyšetřování v souladu s trestním řádem. Nyní čekáme na výsledky chemické expertízy a pitvy. Bližší okolnosti případu s ohledem na pozůstalou rodinu nebudeme sdělovat," uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes.