Bylo kolem jedné hodiny ranní, když se v pátek 13. května začala sjíždět k hořícímu seníku v Luboměři hasičská vozidla. „Na okraj Luboměře vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Nový Jičín, Vítkov a Bílovec a společně s nimi vyjelo šest jednotek dobrovolných hasičů, a to z Fulneku, Oder, Spálova, Studénky, Vítkova a Luboměře," upřesnil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Na místě hořela lisovaná sláma uskladněná na ploše dvacet krát patnáct metrů v seníku, ocelokolně, o půdorysu 75 krát 15 metrů. Kolem něj byla další píce. „Majitelé seníku se s hasiči dohodli na kontrolovaném dohoření seníku. V pátek ráno, kdy bylo na místě ještě sedm jednotek, byl předpoklad, že dohoření bude trvat pravděpodobně celý den," doplnil Petr Kůdela. Požár se naštěstí obešel bez zranění, majitelé předběžně vyčíslili škodu na 3,3 milionu korun. „Na místě je policie, která vyšetřuje možnou příčinu požáru," sdělil pro Novojičínský deník novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes.

Informace o požáru seníku v Luboměři dostal i místní starosta Jiří Vlček. Ten připomněl, že stejný seník hořel zhruba před dvěma roky. Novojičínský deník tehdy o požáru informoval. Hasiči se o požáru skladiště slámy, ocelokolny, o rozměrech 80 krát 20 metrů dozvěděli 28. června kolem půl desáté dopoledne.

Na místě tehdy zasahovalo osm jednotek z Novojičínska, Opavska i Olomouckého kraje. Skladiště bylo zaplněné jen částečně lisovanou slámou, takže oheň zasáhl „pouze" plochu třicet krát dvacet metrů, i tak však majitel, kterým by měla být Zemědělská a. s. Spálov, vyčíslil způsobenou škodu předběžně na milion korun.

„Tenkrát to také policie vyšetřovala, ale pokud vím, nic konkrétního se nevyšetřilo. Ale mezi lidmi po vesnici se vykládaly různé věci," dodal starosta Luboměře.

Včera odpoledne přijel na místo nakladač ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Hořící či dýmící kusy slámy nakládají a vyvážely na plochu i dva nakladače, které sehnal majitel seníku