Informaci o požáru dostalo operační středisko hasičů v pondělí 15. června zhruba hodinu po poledni. Na místo vyrazily profesionální hasičské jednotky z Bílovce a Nového Jičína a dobrovolní hasiči z oder, Fulneku a Suchdolu nad Odrou. „V době příjezdu hořelo v jednom jednopokojovém bytě ve druhém nadzemním podlaží, požár se dál nerozšířil,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Celý čtyřpatrový objekt pro asi 150 osob byl silně zakouřen, hasiči s pomocí automobilového žebříku evakuovali čtyři osoby, dalších devatenáct vyvedli. „Požár se podařilo uhasit v průběhu necelé hodiny a půl,“ doplnil Kůdela.

„Myslím, že se to obešlo bez zranění, snad jedno miminko, které se nadýchalo kouře, brali do nemocnice,“ uvedla svědkyně požáru s tím, že v domě jsou některé byty prolité vodou a největší problémy dělají mazlavé saze.

Pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada, zřejmě na televizoru. „Vyšetřovatel, který tady byl, říkal, že to bylo buď od televizoru, nebo DVD. Závadu na elektroinstalaci spíše vyloučil,“ sdělil Jaroslav Zdražil, ředitel Oderské městské společnosti, která má ubytovnu v majetku. Zároveň potvrdil, že odhady o milionové škodě jsou správné. Poškodilo to i vedlejší byty,“ dodal Zdražil s tím, že nájemníkovi bytu dali náhradní ubytování.

V Odrách je to v krátké době již druhý požár v bytovém domě. V sobotu 6. června hořelo v domě na sídlišti Míru. Panelový dům tehdy muselo opustit celkem osmnáct osob ze šesti bytů, které se nacházely nejblíže ohnisku požáru. Ten se rozhořel ve sklepě, když v kójích začaly hořet plasty, dřevo a textil. „Do uhašení požáru, kontroly bytů nejblíže sklepa a odvětrání celého domu vyčkali jeho obyvatelé venku. Přítomné matky s dětmi čekaly v hasičských vozidlech. Vše trvalo odhadem asi hodinu,“ sdělil k požáru Kůdela. Škoda na poničených sklepních kójích byla odhadnuta na padesát tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla závada na elektroinstalaci.

Přečtěte si také:

Kvůli požáru lidi museli z paneláku
V Kopřivnici uhořel bezdomovec