Tři jednotky hasičů vyjížděly krátce po sobotním poledni do Suchdola nad Odrou. Vedle jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně zde zasahovaly dvě jednotky dobrovolných hasičů – Suchdol nad Odrou a Fulnek.

"Muž spaloval klestí na své zahradě. Krátce poté, co zapálil hromadu klestí, odešel pro zahradní kolečka, na kterých měl naloženo listí, které chtěl také spálit. Po krátké chvíli se vrátil, to již ale oheň přeskočil na suchou trávu, kterou majitel pozemku před zahájením pálení klestí ani neposekal, ani nepolil vodou," uvedl k prvnímu případu mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že se muž se sice snažil požár hasit, ale byl již tak rozsáhlý, že se mu to nepodařilo, proto přivolal na pomoc hasiče.

Požár se přitom rozšířil nejen na celou plochu jeho zahrady, ale přes plot přeskočil i na zahradu sousedovu a na část přilehlého pozemku bez oplocení, který odděloval pozemky od pole. Hasiči jej uhasili během 40 minut.

"Požárem sice nevznikla předběžně žádná škoda (dosud se nepodařilo získat vyjádření majitele sousední zahrady), nicméně za toto nedbalostní jednání byla původci požáru uložena bloková pokuta, kterou zaplatil na místě. Při zásahu hasiči uchránili majetek za zhruba 20 tisíc korun - na ovocných stromech, oplocení a zahradní kůlně, kam se mohl požár rozšířit," uvedl dále Kůdela.

Tři stejné jednotky a s nimi ještě dobrovolní hasiči z Oder musely pak zasahovat ještě v tentýž den před šestou hodinou večerní u požáru velkého seníku v Suchdolu nad Odrou.

Seník nechali po dohodě s majitelem dohořet. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.