"Požár byl na tísňovou linku ohlášen šest minut před sedmnáctou hodinou, k události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. 

Konkrétně hořelo v rodinném domě ve Frýdku-Místku v místní části Bahno. "Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu, v prvním nadzemním podlaží našli v požárem zasaženém pokoji muže bez známek života," popisuje dále mluvčí hasičů. 

Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za čtvrt hodiny po příjezdu na místo, v průběhu zásahu hasiči vypnuli přívod elektřiny a plynu. Pro odvětrání nasadili přetlakový ventilátor. Uvnitř domu bylo potřeba rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska. Průzkumem hasičů bylo zjištěno, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře - tedy tzv. hlásič požáru.

"Krátce po devatenácté hodině byl zásah ukončen, na místě zůstala na dohled dobrovolná jednotka z Frýdku. Příčina vzniku požáru je v šetření jak hasičů, tak specialistů z řad policie," doplnil mluvčí. 

Zásah záchranářů 

U tragického požáru zasahovali i zdravotničtí záchranáři. Muži již žel pomoci nemohli. "Posádka ZZS již nemohla pomoci jednapadesátiletému muži, který se nacházel uvnitř domu. Následkům požáru podlehl před jejich příjezdem. Ošetřena byla o dva roky mladší žena, která jevila známky interních obtíží. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji záchranáři ponechali na místě události, její transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Okolnostmi a příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření policie. "V současné době jsou policisté stále na místě, a jakmile to okolnosti dovolí, budou společně s hasiči provádět ohledání místa zahoření. Již při příjezdu na místo se venku nacházely další osoby z rodinného domu, ty byly nezraněny," sdělila ve čtvrtek po 20. hodině mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.