Na místo události přijelo šest jednotek hasičů, profesionálové z Nového Jičína a dobrovolní hasiči ze Suchdolu nad Odrou, Spálova, Studénky, Fulneku a samotných Oder. „Požár se přenesl přes propojenou střechu i na druhý přízemní domek, oba měly sedlovou střechu s půdou. Nikdo při něm nebyl zraněn,“ informoval tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

V plamenech se ocitla jednak střešní konstrukce, ale i mezistřešní prostor a půda. Podle hasičů vznikl požár v kotelně jednoho z domů, kde byl umístěn kotel na tuhá paliva. „Slyšela jsem, že prý měl někdo pálit staré hadry a asi netěsnil komín,“ sdělila Deníku jedna z přihlížejících obyvatele. Vyšetřovatel však přesnou příčinu požáru zatím nestanovil.

S běsnícím živlem bojovali hasiči asi hodinu. Dohašování a s ním spojené další práce však asi hodinu a půl. „Jeden z domků měl jako krytinu eternit, druhý asfaltovou krytinu, takzvanou bobrovku, obě byly částečně oplechované. Hasiči odhadli hašenou plochu obou střech na sto deset metrů čtverečních, zasažen byl půdní prostor a částečně i přízemí obou staveb,“ dodal k případu Kůdela. Škoda na objektu byla odhadnuta na 940 tisíc korun. Díky včasnému zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 2,3 milionu korun. Na místě požáru zůstala až do večera oderská jednotka.

Přečtěte si také:

Shořel bagr, který měl jít do šrotu

Jaro dělá vrásky hasičům