Požáry zachvátily příbytky lidí, kůlny i kontejnery. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn.

První požár byl středisku nahlášen v pátek 5. listopadu před 17. hodinou v Tiché. K chatce, kterou pohltily plameny vyjížděli profesionální hasiči z Nového Jičína, dobrovolní z Frenštátu pod Radhoštěm a z Tiché. „Příčinou požáru, který způsobil škodu za 20 tisíc korun, byl nesprávně provedený prostup komínového tělesa přes hořlavou stropní konstrukci a střechu,“ uvedli novojičínští hasiči na svých internetových stránkách www.hasicinj.cz.

O den později, ale v Kopřivnici, museli tamní hasiči řešit požár kontejnerů. První jim byl nahlášen na ulici 17. Listopadu ve 21.02 hodin, druhý pak po 22. hodině na Dolní ulici. „V obou případech šlo o požáry trojice plastových kontejnerů. V Kopřivnici za jednu noc shořelo celkem šest plastových kontejnerů. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na čtyřiadvacet tisíc korun,“ informují novojičínští hasiči s tím, že kontejnery byly úmyslně zapáleny.

Ani Mořkov se o víkendu požárům nevyhnul. V neděli 7. listopadu okolo půl jednácté dopoledne, tam hořelo zařízení koupelny rodinného domu. „Příčinou požáru byla nedbalost při kouření a následné zahoření textilií v koupelně. Škoda, způsobená požárem, byla vyčíslena na pět tisíc korun,“ pokračují profesionálové. Na místo události dojeli kromě nich i mořkovští, hodslavičtí a štramberští hasiči.

Dřevěná bouda lehla popelem v Rybí, a to v pondělí 8. listopadu o tři čtvrtě na šest ráno. Plameny pohltily dřevěný přístřešek o rozměrech dva krát tři metry. Pod přístřeškem se nacházelo uskladněné dříví. Na místo přijeli profesionální hasiči z Nového Jičína a dobrovolní z Rybí. Tím však den pro hasiče zdaleka neskončil. Frenštátští hasiči vyjížděli v 17.45 hodin k požáru hořícího stromu na Mariánské ulici. Oheň však nebyl nalezen, a tak jednotka nezasahovala. O jedenáct minut později byli přivoláni na Horečky, kde mělo na jedné ze zahrad „něco“ doutnat. „Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno,že hoří klestí a listí na hromádce o rozměrech jeden na dva metry. Jednotka na likvidaci použila vysokotlaký proud. Majitel chatky je podle sousedů občanem Německa a v poledne odcestoval domů. Ke škodě na majetku nedošlo,“ stojí na stránkách frenštátských dobrovolných hasičů www.hasicifrenstat.asp2.cz.