Operační středisko dostalo hlášení o události o půl šesté večer. Požár měl podle všeho na svědomí výbuch osobního vozu Peugeot 306, který byl v inkriminované době v garáži. Okamžitě na místo dorazili hasičské sbory z Nového Jičína, Sedlnice, Studénky a Příbora s arsenálem sedmi cisternových stříkaček.

„Hasiči po příjezdu k požáru zjistili, že auto, které hoří, je z garáže částečně vytaženo, hoří také garáž, podkroví zděného rodinného domku a jeho střecha,“ řekl Petr Kůdela, mluvčí Hasičského záchranné sboru Moravskoslezské­ho kraje.

Oheň se podařilo pod kontrolu dostat za dvacet minut, hasiči poté střechu rozebírali a dohašovali až do půl osmé večer. Na místě zůstala kvůli kontrole místní jednotka. „Požár zničil podkroví a střechu domku, garáž a část přízemí a automobil Peugeot 306. Oheň také poškodil francouzské okno sousedního domu, jeho fasádu a kabeláž vedoucí na sloupech, pro kabelovou televizi a internet,“ popsal škody Kůdela.

Majitelé domů předběžně vyčíslili škody na majetku v celkové sumě 985 tisíc korun. „Uchráněné hodnoty byly předběžně stanoveny na jeden milion korun na obytné části rodinného domu a na části střechy sousedního rodinného domu,“ poznamenal tiskový mluvčí stopadesátek s tím, že přesná příčinu požáru zatím stanovena nebyla.