„Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v sobotu, krátce po čtvrt na čtyři odpoledne," potvrdil informaci Petr Kůdela, tiskový mluvčí krajských hasičů. Na místo okamžitě vyjelo sedm jednotek hasičů – profesionálové z Bílovce, Vítkova a Nového Jičína a jejich dobrovolní kolegové z Heřmanic u Oder-Vésky, Oder, Studénky a Bílovce.

„Již při příjezdu prvních hasičských vozidel sedlová střecha velmi silně hořela a propadla se dolů," popsal situaci mluvčí. Hasiči se proto zaměřili na ochranu sousedního hospodářského stavení se zvířaty před ohněm, který se rychle šířil.

Oheň hasiči dostali pod kontrolu zhruba po půlhodině, dohašovaní se však protáhlo až do večera. V požářišti našli zbytky dvoukilové tlakové láhve na propanbutan, která zde, zřejmě na půdě, ještě před jejich příjezdem vybuchla.

Spolumajitel středního věku byl lehce popálen na ruce a utrpěl šok, proto byl odvezen do nemocnice. Avšak podle neověřených informací od hasičů se již navečer vrátil domů.

„Oheň způsobil škodu jeden milion korun na domu a dvě stě tisíc korun na sousedním hospodářském stavení. Hasiči svým rychlým zásahem uchránili majetek za dva miliony korun na zbytku domu a zbytku hospodářského stavení," upřesnil výši škody Petr Kůdela a dodal, že příčina vzniku požáru je v šetření.

Původně rodinný dům o půdorysu 14×14 metrů ve tvaru L si majitelé přestavovali na rekreační chalupu. Rekonstrukce již byla téměř u konce.