Rušnou noc z pátku na sobotu měli obyvatelé Kujav. Kolem deváté hodiny večerní zde začala hořet zděná stodola, ve které byly umístěny balíky slámy. Prvotní informace o požáru dostalo operační středisko kolem čtvrt na deset večer. „Na místo ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a v Bílovci a šest dobrovolných jednotek z obcí Kujavy, Tísek, Suchdol nad Odrou, Studénka, Fulnek a Bílovec,“ informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK).

Hasiči měli s uhašením ohně plné ruce práce. Museli krotit živel v dýchací technice a zásah jim ztěžoval také silný dým ze slámy, umístěné ve stodole, a špatná viditelnost. „Na místě bylo během noci celkem dvanáct cisternových automobilových stříkaček a dva automobilové žebříky,“ sdělil Petr Kůdela a dodal, že s pomocí nakladače od majitele stodoly se doutnající balíky slámy hasily na volné ploše. Hasiči měli oheň pod kontrolou po třech hodinách a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Fulneku a Kujav hlídaly spáleniště ještě v sobotu ráno.

Řádění živlu si nepřipsalo na své konto žádné zranění, avšak škody na majetku jsou velké. Ty se podle prvotních odhadů vyšplhaly na částku sedm set tisíc korun. „Polovina se sedmisettisícové škody vznikla na uskladněné slámě, druhá polovina na zděné stodole s eternitovou vlnitou krytinou, kterou nesly ocelové vazníky,“ řekl tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů. Stodola se nachází v bývalém zemědělském areálu, který byl volně přístupný. To ztěžuje práci Policie ČR, která nyní příčinu vzniku požáru vyšetřuje.