„Operační středisko hasičů bylo o hustém dýmu, který stoupal ze střechy haly, informováno krátce po šesté hodině večerní. Do Mankovic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Novém Jičíně a Bílovci, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů z Mankovic, Oder, Suchdolu nad Odrou a Starého Jičína," informoval o zásahu mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Oheň poškodil rovněž halu opravny, kde se večer již neopravovalo. Zemědělský traktor začal hořet po závadě na ektroinstalaci, a to po zkratu na neodpojené baterii. Stroj čekal v opravně na výměnu převodovky. Šest jednotek hasičů dostalo požár pod kontrolu za dvanáct minut, další čtvrthodinku jim zabralo dohašení.

„Škoda na traktoru byla předběžně odhadnuta na 400 tisíc korun, škoda na hale (poškozená střecha, izolace, výmalba, elektroinstalace) na dalších 100 tisíc korun," doplnil Petr Kůdela s tím, že při události nebyl nikdo zraněn. Hasiči však svým rychlým zásahem uchránili před poškozením další zařízení haly, včetně pneumatik.