„Nejprve hořel hodinu a půl před sobotní půlnoci v Bílovci vůz Volkswagen LT," sdělil tiskový mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Petr Kůdela a pokračoval: „Poté, dvě hodiny po sobotní půlnoci v Lubině Peugeot Boxer. Oba požáry se obešly bez zranění."

K požáru v Bílovci zaparkovaného vozu, který stál u domu, musely vyjet dvě jednotky hasičů, profesionální ze stanice HZS Moravskoslezského kraje a dobrovolní hasiči.

„Ohně si podle jejich informací včas všiml nejen majitel vozu, ale i další osoby a podařilo se jim ho uhasit ještě před příjezdem hasičů, hlavně vodou z místních zdrojů. Hasiči pak už jen zkontrolovali řádné uhašení auta," uvedl tiskový mluvčí s tím, že předběžná škoda byla odhadnuta na sto tisíc korun. Za požár mohla technická závada na elektroinstalaci.

K požáru Boxera, prázdné dodávky pro rozvoz baget, zaparkované u domu, vyjelo do Lubiny hasičů více, celkem čtyři jednotky. Oheň, kterého si nejprve všimli sousedé, hasiči uhasili za půl hodiny. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.