Požár v nejvyšším patře panelového domu asi nebyl zvenčí moc vidět. „Večer k nám akorát přišla sousedka, a ta říkala, že cítí kouř, že někde asi hoří. Tak jsem jí říkal, že bychom měli zavolat hasiče,“ uvedl jeden z obyvatel domu, jehož jméno, stejně jako jména dalších obyvatel neuvádíme.

Podle mluvčího moravskoslezských hasičů Petra Kůdely, hasiči přijali zprávu o požáru krátce po deváté hodině večer. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a dobrovolní hasiči ze Starého Jičína. „Hořelo pouze v obývacím pokoji, ale celý byt byl zakouřený. Hasiči dostali požár pod kontrolu již za pět minut, dohašování jim zabralo další hodinu a půl,“ uvedl Kůdela.

Dva muži, které hasiči v jednopokojovém bytě našli, už nejevili známky života. „První z mužů utrpěl rozsáhlé popáleniny na většině povrchu těla a zemřel ještě před příjezdem záchranné služby. Druhý z postižených byl popálen na hlavě a trupu a pravděpodobně se udusil zplodinami hoření. I v jeho případě mohl zasahující lékař pouze konstatovat smrt,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Více ve středečním vydání Deníku!