Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně a společně s nimi také jejich dobrovolní kolegové z Bordovic, Trojanovic, Lichnova, Štramberku, Mořkova, Kopřivnice a z Frenštátu pod Radhoštěm.

Podle informací mluvčího krajských hasičů Petra Kůdely, nebyl zásah vůbec jednoduchý. Komplikovalo ho totiž husté sněžení a také mráz, které znesnadňovaly hasičům především příjezd úzkými uličkami na místo požáru. Na pomoc jim proto přispěchal posypový vůz se štěrkem ze Správy silnic Moravskoslezského kraje.

„Tím se kyvadlová doprava vody k ohni hasičskými cisternami značně usnadnila,“ poznamenal Petr Kůdela s tím, že jakmile se hasiči dostali na místo, objekt bývalé pily o půdorysu 40 x 15 metrů, v němž se nacházela výrobna stavebního systému pro dřevostavby, již vydatně hořel.

„Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu a půl, dohašování jim zabralo několik desítek minut,“ uvedl mluvčí hasičů a dále k události doplnil: „Většina jednotek se vracela na své základny hodinu před středeční půlnocí, na kontrolu požářiště zde přes noc zůstaly dvě jednotky dobrovolných hasičů Lichnov a Bordovice. Ve čtvrtek ráno je vystřídali hasiči z Frenštátu pod Radhoštěm.“

Během požáru se naštěstí nikdo nezranil, škody jsou ovšem vysoké. V předběžné výši se vyšplhaly na 4,5 milionu korun. Příčina požáru je v šetření.