Tragická událost se stala v příbytku bezdomovců v Palackého ulici v Novém Jičíně. Ten byl na staré nákladové rampě vlakového nádraží. Čtyřicetiletý muž, který v něm pobýval trvale, tam občas míval nějakou návštěvu. Kolem vánočních svátků u něj bydlel starší bezdomovec z Čech. „Je mírná zima, tak to nějak přežijeme,“ pochvaloval si ještě koncem roku teplé počasí zmíněný muž. To, že málem nepřežije, v té době netušil. Podle lidí, kteří se pohybovali kolem místa, ale bylo jen otázkou času, kdy se něco přihodí. Přímo na rampě totiž každodenně hořel malý táborák, na nějž obyvatel příbytku a další nocležníci přikládali hlavně noviny, které našli v kontejnerech. S narůstajícím mrazem postupně přikryly konstrukci příbytku staré prošívané deky a papírové kartony, a na velký problém tak bylo zaděláno.

Bylo deset minut po desáté hodině večerní, když dispečink Městské policie Nový Jičín obdržel telefonické oznámení, že v blízkosti bývalého autobazaru u vlakového nádraží hoří. „Na místo vyjela hlídka, která zaznamenala požár v zadní části objektu. Ten již nebylo možné uhasit svépomocí, proto strážníci přivolali hasiče,“ uvedla Ilona Majorošová, mluvčí MP Nový Jičín.

Nedaleko místa požáru v kolejišti ležel zmíněný čtyřicetiletý muž. „Strážníkům sdělil, že v místě kde hoří, spal se svou přítelkyní. Jemu se podařilo z ohně vyběhnout, ale jeho přítelkyně tam zůstala a on jí nemohl nijak pomoci,“ pokračovala Majorošová s tím, že pro zraněného muže, který měl na těle popáleniny, přivolala hlídka městské policie rychlou záchrannou službu a zároveň vyrozuměla Policii České republiky.

U požáru zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Po uhašení požáru nalezli hasiči v požářišti tělo čtyřicetileté ženy, která pravděpodobně pochází ze Slovenska. „Tělo ženy bylo převezeno na pitvu kvůli přesnému ztotožnění a zjištění příčiny smrti. Zároveň byly zahájeny úkony trestního řízení, kdy mohl neznámý pachatel spáchat přečin usmrcení z nedbalosti,“ sdělil novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík s tím, že k úmrtí ženy došlo pravděpodobně udušením. „Muž, který stihl z požářiště uniknout, si způsobil zlomeninu patní kosti,“ doplnil Tomšík.

Za zbytečnou smrtí možná stál alkohol. „Bavil jsem se s ním ještě před šestou odpoledne. Říkal, že musí na poštu pro peníze. Tvrdil, že potřebuje na jídlo. Otázkou je, jestli koupil jenom jídlo. Jak je znám, tak koupil nějaké pití, no, a asi si udělali větší ohýnek,“ zmínil se muž, který se v pátek ráno pohyboval v okolí tragického neštěstí. „Když odešel, byl jsem se tam podívat, a už jim tam ten oheň zhasínal,“ poznamenal muž, jenž si nepřál uvést jméno. Oběť požáru prý na místě nebydlela dlouho. „Občas byla docela drzá, ale jinak byli docela slušní. Hlavně on,“ uzavřel muž.