Muž si totiž stěžoval, že mu nejde v obývacím pokoji televize. Ta údajně fungovala pouze tehdy, pokud byla televize v ložnici zapojena do elektrické sítě. Sousedka proto odešla do ložnice, aby přístroj zapojila do sítě. Když se však vrátila do obývacího pokoje, televizor stále nefungoval.

Zavolala tedy telefonem technikovi a promluvila s ním o možné poruše v satelitním přijímání televizního signálu. Jakmile hovor ukončila, upozornil ji muž, že se zřejmě něco pálí. Když vyrazila zpátky do ložnice, zjistila, že se po chodbě valí dým.

Duchapřítomná žena okamžitě vynesla ven souseda, jenž se jinak pohyboval jen s obtížemi, vypnula hlavní jistič a zavolala hasiče. Na místo dorazily čtyři hasičské jednotky v domnění, že hoří televize. „Požár v ložnici dostali hasiči pod kontrolu během čtvrthodiny, takže nedošlo k rozšíření ohně do dalších místností domu.

Dohašování s vynášením nábytku, zničené televize a dalších předmětů z ložnice jim zabralo zhruba půlhodinu,“ zmínil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Oheň mezitím stačil napáchat škodu ve výši 150 tisíc korun. Hasičům se však naštěstí podařilo uchránit hodnoty mnohem větší, nejméně za půl milionu korun.

Když se na místo události dostal také vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, všiml si vynášeného dvouplotýnkového vařiče. Poté, co jej nechal změřit termokamerou, dostala verze o „hořící televizi“ trhliny. Jedna z plotýnek vařiče vykázala asi čtvrt hodiny po vynesení z ložnice hodnotu 115 stupnů Celsia, druhá pak o polovinu méně.

„Žena totiž, jak se vzápětí ukázalo, zapojila do prodlužovačky místo vidlice od televize vidlici od vařiče, o jehož existenci v ložnici nevěděla zhola nic. Přívodní kabel od vařiče totiž náhodou visel přímo nad prodlužovací šňůrou, a to ze skříňky pod televizí, kde byl vařič uskladněn. Pod vrstvou papírů,“ dodal Kůdela.

Bohužel se také potvrdilo, že jedna z plotýnek nebyla před svým uskladněním, tedy asi před pěti lety, řádně vypnuta.