deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Oběti výbuchu v Národním Karabachu: Úřady oznámily, že počet mrtvých po požáru skladiště paliv vzrostl na 170.
Česká ekonomika zaostala za očekáváním: V druhém čtvrtletí meziročně klesla o 0,6 procenta, oproti prvnímu kvartálu HDP stagnoval.
Neočekávaný propad německého obchodu: Oproti očekávání růstu 0,5 % maloobchod v Německu vykázal v sprnu meziměsíční pokles y 1.2 %, meziročně 2,3 %.
První mozkový implantát: "Digitální most" pomohl ochrnulému Švýcarovi částečně obnovit hybnost. Čip v mozku s pomocí AI mu "čte myšlenky".
Varování ministestva zahraničí: Černínský palác nedoporučuje cesty do Náhorního Karabachu, Azerbajdžánu ani Arménie.
D2 uzavřená na 12. kilometru: Hasiči likvidují požár osobního auta na dálnici u Bučiny nedaleko Židlochovic na Brněnsku.
Skutečná cena F-35: Pořízení a provoz stíhaček do konce životnosti v roce 2069 bude podle odhadu ministerstva obrany stát 322 miliard korun.
Stanovisko kandidáta na ústavního soudce: Pavel Simon odmítil kritiku kvůli zrušeným rozsudkům. Ústavních soud mu jich prý zrušil podprůměrný počet.
Růst britské ekonomiky: Statistický úřad upravil čísla za první čtvrtetí. Hospodářství se dařilo lépe proti očekávní. HDP rostlo o 0,3 %.
Nová role wagnerovce: Putin jednal s exčlenem vedení Wagnerovy skupiny Troševem o vytvoření dobrovolnických jednotek pro boj na Ukrajině.
Jiřiny mezi megality: Na slavném anglickém Stonehenge se po 180 letech vrací tradice květinové výstavy, lidé jich uvidí na pět tisíc.
Selfie s lachtany: Radní v San Diegu uzavřeli část pláže, kde turisté zvířata hladili, fotili se s nimi a dokonce na ně lozili.
Druhý Mír: Alexandr Čuba plánuje v Ostravě otevřít už druhé divadlo.
Slavná sykamora padla: Strom na severu Anglie, proslavený filmem Robin Hood z roku 1991 s Kevinem Costnerem, pokácel vandal.
Knihovna senátora McCaina: Zřízení instituce na památku válečného hrdiny a republikánského politika na arizonské univerzitě oznámil prezident Biden
První policistka na Miss USA: O titul se bude ucházet Miss Arizona, 27letá Candace Kanavelová, vyjednavačka zásahové jednotky SWAT.
Vzácný nález: Rodina v Norsku našla na zahradě pod stromem artefakty z vikingského pohřbu z 9. století.
Většina Arménů opustila Karabach: Z oblasti obsazené azerbajdžánskou armádou odešlo do Arménie víc než 84 tisíc lidí, uvedla ruská agentura Ria Novosti.
Oběti ruských útoků na Ukrajině: Při čtvrtečním ostřelování byly zabity tři ženy v jihoukrajinském městě Cherson a další dva lidé v Doněcké oblasti.
Ukrajinské drony nad Ruskem: Ruská protivzdušná obrana v noci sestřelila 10 bezpilotních prostředků, většinu na kurskou oblastí, píše TASS.
Migranti ve Středozemní moři: Do Evropy přes ně zatím připlulo zhruba 186 000 lidí. 130 000 z nich registruje Itálie, meziročně jde nárůst 83 %.
Krádeže v mnichovském muzeu: Zaměstnanec ukradl čtyři obrazy, nahradil je hrubými kopiemi. Tři originály prodal za 63 tisíc eur.
Čtvrtek na americké burze: Hlavní indexy smazaly ztráty a rostly. Dow připsal 0,35 %, S&P 0,59 %, Nasdaq 0, 83 %
První zahraniční angažmá Vladimíra Růžičky: Slavný hokejista získal první kontrakt jako kouč mimo Českou republiku. Postaví se za lavičku Slovanu Bratislava.
Bojkot kvůli umělé inteligenci: Umělci v Číně odmítají užívat jednu z nejrozšířenějších platforem v zemi, kvůl stížnostem na nástroj vytváření obrázků.