Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

V Lutychu evakuují lidi z hořící budovy vrtulníky: Na východě Belgie hoří jedna z nejvyšších rezidenčních budov v zemi. Pět lidí museli záchranáři převézt do nemocnice.
Situace na Ukrajině: Ukrajina podle vicepremiérky Iryny Vereščukové vrátila pouze 800 z přibližně 20 000 dětí unesených Ruskem.
Jednání českého a argentinského prezidenta: Česko a Argentina podporují ukrajinského prezidenta Zelenského v boji proti brutální ruské agresi, řekl Milei.
Výzkumný institut u Moskvy je v plamenech: Požár, při němž zemřelo nejméně osm lidí, nejspíše způsobil havarijní stav elektrické sítě v objektu.
Ústecký kraj schválil trasu rychlodráhy: Spojí Prahu přes sever Čech s Drážďany. Proti vybrané trase vystoupily desítky občanů a starostů zejména z Litoměřicka.
V Řecku záchranáři našli mrtvého Němce: Muž je už šestý turista, který v zemi, kde prudce stoupají teploty, zemřel. Našli ho poblíž rokle na jihu Kréty.
ČEZ vyplatí dividendu z loňského zisku: Akcionářům vyplatí 52 korun za akcii. Celkově tak mezi akcionáře rozdělí 28 miliard korun.
Nový jaderný blok v Dukovanech: Jeho příprava dosud energetickou skupinu ČEZ stála kolem 3,5 miliardy korun.
Vědci se ztratili v jeskyních: Španělští záchranáři našli dva speleology, kteří se od soboty pohřešovali v regionu Cantabria.
V Chrudimi hoří zahradní chatka: Hasiči zasahovali v ulici Vaňkova. Příčina požáru je v šetření, nikdo se nezranil.
Valná hromada energetické skupiny ČEZ se protahuje: Po více než deseti hodinách jednání, krátce po 19:00, je stále u prvního bodu programu z celkových desíti.
Česko plánuje nakoupit až 77 tanků Leopard 2A8: Vrchní ředitel sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Koudelka za resort podepsal dohodu o jejich pořízení.
Požár slámy v obci Chýšť: Hasiči získali plameny pod kontrolou hned po příjezdu na místo události. Oheň se dále nerozšiřuje.
Další nehoda motorky na Rychnovsku: Hasiči dnes už potřetí zasahují u vybouraného motorkáře u obce Krchleby. Jednoho lehce zraněného předali záchranářům.
Válka na Ukrajině: Zelenskyj nahradil velitele spojených sil generálporučíka Jurije Sodola brigádním generálem Andrijem Hnatovem.
Na Lounsku spadlo malé letadlo: Při nehodě u obce Peruc se ani jeden ze dvou cestujícíh nezranil. Na místě zasahují 2 hasičské jednotky.
Pomoc Ukrajině: Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur z výnosů ruských aktiv zmrazených v Evropě pro Ukrajinu, uvedl Borrell.
Milei dorazil na Pražský hrad: Argentinského prezidenta přivítal Petr Pavel. Jednat budou o vzájemných vztazích i o globální bezpečnosti.
Žaloba proti aplikaci generující hudbu pomocí AI: Americké nahrávací společnosti Sony Music, Universal Music Group a Warner Records podaly žalobu na firmy Suno a Udio.
Válka na Ukrajině: Nejméně 5 lidí přišlo o život a více než 40 dalších utrpěly zranění při ruském raketovém útoku na Pokrovsk na Doněcku.
Seniorka v ohrožení: Policisté pátrají po 84leté ženě ze Zličína. Nemá u sebe mobilní telefon, doklady ani peněženku.
Problematika zvýšení platů ve veřejné sféře: Peníze ve státní sféře podle prezidenta Pavla mnohdy nescházejí, jsou však špatně cílené.
Pomoc Ukrajině: Německo dodá zemi více než 40 nákladních automobilů pro pohraniční stráž na frontové linii.
USA reaguje na vyjádření Kremlu: Ukrajina sama rozhoduje o cílech svých útoků, uvedlo americké ministerstvo obrany.
Werner Hoyer čelí vyšetřování: Bývalý prezident Evropské investiční banky je podezřelý z korupce, zneužívání vlivu a zpronevěry.