2002 Mariňák

Adam Driver věděl, že chce být hercem a nehodlal čekat. Po maturitě hodil své věci do auta a vydal se do Kalifornie. Cestou se ale auto rozbilo a oprava ho stála všechny peníze, musel se potupně vrátit domů…

Pak došlo k teroristickým útokům v New Yorku, a protože něčemu podobnému nechtěl Driver nečinně přihlížet, dal se k námořnictvu. Šlo o impulzivní rozhodnutí, ale život v armádě si Adam zamiloval. Strávil v ní téměř tři roky.

Adam Driver ve sci-fi 65:

Zdroj: Youtube

2012 Z Broadwaye do televize

Po nehodě na kole byl Adam Driver z armády ze zdravotních důvodů propuštěn. Podruhé si podal přihlášku na prestižní Juilliard, tentokrát to vyšlo. Kariéru odstartoval na Broadwayi, ale brzy se začal objevovat také v televizi.

Než přišla jeho první velká role po boku Leny Dunham v seriálovém hitu Girls, mihnul se v epizodě seriálu Zákon a pořádek.

Olivia Colmanová nebyla vždy Olivia. Sarah Caroline Colmanová musela přijmout nové umělecké jméno, aby mohla vstoupit do svazu britských herců, kde už jedna herečka toho jména byla
Jak šel čas s Olivií Colmanovou: Z hvězdy epizodních rolí až ke královně Alžbětě

2016 Setkání s velikány

S režisérem Stevenem Spielbergem se Adam Driver setkal hned na začátku herecké kariéry při natáčení životopisného dramatu Lincoln.

O čtyři roky později si mohl odškrtnout další dvě jména z hollywoodského Olympu. Během jediného roku ztvárnil hlavní roli v Patersonovi Jima Jarmusche a zároveň si pod režijním vedením Martina Scorseseho zahrál ve snímku Mlčení.

2017 Výjimka

Driver je odkojený divadlem, dívat se ex-post na svou práci nebyl zvyklý. A nezměnil na tom nic ani fakt, že přesedlal k filmu. Dokonce ani na slavnostních premiérách nezůstává v sále.

Když se zhasne, vykrade se pryč a až před koncem projekce se vrátí. Jedinou výjimku udělal kvůli Hvězdným válkám. Je jejich velký fanoušek, proto si nové filmy nedokázal nechat ujít, ani když to znamenalo přetrpět pohled na sebe jako bezskrupulózního padoucha.

Adam Driver ve Star Wars:

Zdroj: Youtube

2018 Oscar na obzoru

Díky spolupráci se Spikem Leem získal Adam Driver svou první nominaci na Oscara. Při natáčení filmu BlacKkKlansman si pochvaloval extra čas na zkoušení i hereckého kolegu Johna Davida Washingtona. „Není moc lidí, kteří by se starali více o to, jak udělat film lepší jako celek než jak udělat, aby oni sami vypadali líp,“ vyjádřil chválu na jeho adresu.

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger
KVÍZ: Akční hrdinové Hollywoodu. Kdo se nenáviděl a kdo propadl drogám?

2019 Na stejné vlně

Manželskou historii označil Adam Driver za svůj „nejpravdivější“ film a americká Akademie filmového umění s ním očividně souhlasila. Drama Noaha Baumbacha ocenila šesti nominacemi na Oscara.

Byla to už čtvrtá spolupráce Driver–Baumbach. Podle Drivera jim to spolu klape, protože je spojuje pracovní morálka. „Nebereme nic na lehkou váhu. Záleží nám na detailech,“ prohlásil v jednom rozhovoru.

2021 V cizí kůži

Postava Maurizia Gucciho byla jednou z nejnáročnějších rolí kariéry Drivera.

Adam DriverAdam Driver ve filmu GucciZdroj: Profimedia

Vnuk zakladatele módního domu Gucci se od povahy herce lišil natolik, že trávit denně čtrnáct hodin v jeho kůži bylo pro Adama psychicky vyčerpávající. Po natáčení si oddechl.

2022 Osudová žena

Svou budoucí ženu, Joanne Tucker, poznal Adam Driver na Juilliardu, a od té doby jsou spolu. Společně vychovávají syna, jehož narození se jim dařilo dva roky tajit.

S potomkem číslo dva se jim totéž nejspíš nepodaří, paparazzi zachytili Joanne v únoru už s pořádně velkým bříškem.