Princezna Iman bint al-Hussein je dcerou krále Abdullaha II. a královny Raniji. Přestože je členkou královské rodiny, její osobní život se odehrával a odehrává stranou pozornosti veřejnosti. První jordánská rodina je totiž známá tím, že si úzkostlivě střeží soukromí a své děti chrání. Princeznu bylo možné spatřit hlavně při oficiálních akcích nebo na fotkách, které na svém profilu sdílí její matka, královna Ranija.

Studijní typ

Iman byla v mládí velmi aktivní sportovkyní. Během školních let získala na mezinárodní akademii v Ammánu několik ocenění a stala se nejlepší třídní sportovkyní. Ve dvanácti letech se zúčastnila dostihů Middle East Championships v Ammánu, kde se svou arabskou klisnou Saqir získala stříbrnou medaili.

Princ George
Princ George slaví kulatiny. Jaký vede život? Teď se chystá na královskou cestu

Kromě úspěchů ve sportu měla Iman bezvadné studijní výsledky. Vzdělávat se vydala na Georgetownskou univerzitu ve Washingtonu, poté přešla na newyorskou Parsons School of Design, kde dokončila bakalářské studium.

Osudové setkání

New York se jí stal osudným. Seznámila se tu s úspěšným finančníkem Alexanderem Thermiotisem. Ten pochází z Caracasu ve Venezuele a je řeckého původu. Vztah držela dvojice dlouho v tajnosti. Oficiální prohlášení o zásnubách, které se uskutečnily loni v červenci, bylo tak pro veřejnost a média velkým překvapením.

Svatba se konala o osm měsíců později. Iman a Alexander byli oddáni v paláci Beit Al-Urdon, soukromé rezidenci jordánské královské rodiny.

Královna osobně upravuje dceři vlastní pás svých svatebních šatů:

Ještě před svatbou se konala tradiční Henna party, na kterou si princezna Iman oblékla svatební pás své matky, královny Raniji. Toto gesto lze interpretovat jako poctu matce a úctu k tradici.

Tradiční Henna party

Henna party známá také jako Henna night nebo Henna ceremony, je v mnoha kulturách významnou předsvatební oslavou. V minulosti byl tento obřad považován za smutnou záležitost, kdy nevěsta opouští svůj domov. Dnes se jedná o radostnou, slavnostní událost, při níž se sejde se svými příbuznými a přítelkyněmi, aby společně oslavily nadcházející svatbu.

Král Maha Vajiralongkorn se současnou manželkou, korunní princeznou Suthidou, zvanou Queen Nui.
Thajský král se objevuje polonahý. Manželku uvěznil, dceru unesl a syny zavrhnul

Henna party se obvykle koná několik dní před svatebním dnem. Během večera se na tělo nanášejí vzory hennou, které symbolizují krásu, radost a štěstí. Nevěsta je vždy v tradičním oděvu. Setkání žen před svatbou má hlubší význam. Starší ženy mohou nevěstě nabídnout rady a moudra na startu její cesty manželským životem.

Víte, že …

I když je Iman přímým potomkem jordánského panovníka, v řadě následníků na trůn nefiguruje. Usednout na trůn může podle jordánské ústavy mužský potomek současného krále. To znamená, že následníkem trůnu se může stát pouze královský syn.

Budoucí jordánský král

Hussein, starší bratr princezny Iman, byl do oficiálních věcí království zasvěcován od útlého mládí. Proto mohl od roku 2012, kdy dosáhl plnoletosti, doprovázet otce, jordánského krále Abdullaha, při řadě místních i mezinárodních návštěv. Korunní princ, jenž se těší oblibě jordánské veřejnosti, stojí za vlastní Crown Prince Foundation, která spravuje technickou univerzitu a podporuje vědecké a humanitární iniciativy.

Ani nejdelší vlečka v historii královských svateb princezně Dianě štěstí nepřinesla
Nejkrásnější královské svatební šaty historie: Pojí se s nimi zajímavé historky

V roce 2015 se budoucí král Hussein stal ve svých dvaceti letech nejmladším předsedou zasedání Rady bezpečnosti OSN. Zkušenosti pro budoucí post sbírá pomalu, ale jistě. Není na to už sám. Přesně 1. června se oženil s architektkou ze Saúdské Arábie.

Královna architektka

Rajwa Al Hussein je nejmladší ze čtyř dětí saúdského podnikatele Khaleda Al Saifa. Její rodina patří k saúdské šlechtě. Pochází z kmene Subai, šejků města Al-Attar v Sudairu. Matka Rajwy je sestřenicí saúdskoarabského krále Salmána. Rodina Al Sudairi je v Saúdské Arábii velmi významná.

Budoucí jordánská královna se narodila v Rijádu, studovala v Americe na soukromé Syrakuské univerzitě, v roce 2017 získala bakalářský titul v oboru architektury. Svému oboru zůstala věrná. Pracovala v architektonické firmě v Los Angeles, poté se vrátila domů do Rijádu, kde působila pro designérské studio Designlab Experience.


Nahrává se anketa …

 

Sdílný korunní princ

Letos v květnu během diskusního fóra na téma dialog a přání, které pořádala nadace budoucího jordánského krále, dal princ Hussein průchod svým emocím. Prozradil podrobnosti o prvním setkání se svou budoucí chotí.

V Indii se snoubenci vidí až třetí den svatby.
Svatby ve světě: Někde nevěsta přijde o zuby, jinde ženich pošlape příbuzné

„S Rajwou jsem se seznámil prostřednictvím starého kamaráda ze školy. Považuji se za šťastného člověka, protože někoho, jako je Rajwa, nepotkáte každý den,“ vyznal se Hussein ze své lásky jak před svou ženou, která seděla v publiku, tak před plným sálem posluchačů, a dokonce i před jordánským premiérem, který byl mezi hosty.

Pod dohledem tchyně

Královské předsvatební oslavy zahrnovaly i Henna party. Královna Ranija spolu s dcerami, matkou, tchyní a dalšími členkami rozvětvené jordánské královské rodiny, připravila budoucí nevěstě tradiční ceremoniál, ze kterého zveřejnila několik fotografií.

Exkluzivní video z Henna party. Budoucí snaše ji uspořádala jordánská královna Rajwa:

Zdroj: Youtube

Jeden ze snímků zachycuje královnu a nastávající nevěstu, jak se na vydařené akci baví společně ruku v ruce. Úřadující královnu i její následnici evidentně pojí blízké pouto.

Velký den

Dlouho očekávaný a velkolepý obřad proběhl 1. června v zahradách paláce Zahran v hlavním městě Ammánu. Na místě, kde se v roce 1993 konala svatba krále Abdullaha II. a královny Raniji.

Jedinečné záběry z červnové svatby budoucího jordánského krále:

Zdroj: Youtube

Mezi zahraničními královskými osobnostmi byli přítomni dánský korunní princ Frederik a korunní princezna Mary, kteří zastupovali královnu Markétu II., nizozemský král Vilém-Alexandr a královna Maxima či japonská princezna Takamado, jež zastupovala císaře Naruhita.

Oslnivá nevěsta

Nevěsta zářila v bílých šatech navržených libanonským návrhářem Eliem Saabem. Měly asymetrický výstřih a bílou vlečku vyšívanou květinami. Rajwa se ozdobila třpytivým diadémem. Uličkou prošla v doprovodu svého nového švagra, prince Hashema bin Abdullaha, mladšího bratra korunního prince Husseina.

Facebook Deník Styl je tu pro každého.Facebook Deník Styl je tu pro každéhoZdroj: Deník/Denisa Lottmannová