VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Investice

Postaví ve Fulneku novou školku?

Fulnek - Dlouhotrvající diskuse o tom, zda rekonstruovat starou školku, nebo postavit novou, snad zastupitelé Fulneku definitivně ukončili. Rozhodli se pro stavbu nové školky.

Na strategickém plánu města se mohou podílet také občané

Nový Jičín - Nový Jičín připravuje strategický plán rozvoje města na léta 2014 až 2020 a vedení města by si přálo, aby na tomto dokumentu spolupracovali i jeho občané. Své názory budou moci vyjádřit prostřednictvím dotazníků, přes facebook, ale i na veřejném setkání, které se uskuteční na městském úřadě.

Rozhledna bude. Vyroste na Pohoři

Odry - Na jednom z minulých zasedání zastupitelů v Odrách byl schválen souhlas se záměrem zpracovat žádost na výstavbu rozhledny. Ta měla stát v oblasti známé jako Skalka. Avšak pozemek, na kterém měla stavba vyrůst, patří Lesům České republiky, které nejdříve s výstavbou rozhledny souhlasily, pak ale názor změnily.

V domově uplatní zkušenosti ze Švýcarska

Bílovec - Domov pro seniory v Bílovci projde rozsáhlou rekonstrukcí, na kterou město získalo dotaci z Fondu česko-švýcarské spolupráce. Jeho zaměstnanci vyjeli do Švýcarska, aby se tamními službami inspirovali.

Polyfunkční dům vyvolává rozpory

Frenštát pod Radhoštěm - Nejednotný názor na případnou stavbu polyfunkčního domu v centru města panuje mezi frenštátskými zastupiteli. Proti podobnému pokusu se již kdysi postavili obyvatelé z okolí.

Dotace pomůže zateplit školy i azylák

Nový Jičín - Městu Nový Jičín se podařilo získat dotaci ve výši 17,66 milionu korun ze Státního fondu životního prostředí, která umožní zateplit pět budov v jeho vlastnictví.

Starostka Libhoště: Kanalizace je zásadní věc

Libhošť - Nejmladší obec na Novojičínsku, Libhošť, která se osamostatnila od Nového Jičína s prvním dnem roku 2011, čeká zatím největší investice. Je jí druhá etapa odkanalizování obce, která začne za pár týdnů. Kdo bude zakázku realizovat a co Libhošť čeká přiblížila starostka obce Helena Šimíčková.

Dvě nová sportoviště vyrostou u bíloveckých škol

Bílovec - Dvě nová venkovní sportoviště přibudou v průběhu příštího roku u základních škol v Bílovci. Část peněz na realizaci získá město z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Bítov investuje do propagace. Příchozí přivítají nové tabule

Bítov - Nové vítací tabule na začátku a na konci obce by se měly na jaře objevit v Bítově. Obec vyhlásila druhou veřejnou soutěž, ze které vzešel vítězný návrh.

Toalety na nádraží budou konečně sloužit svému účelu

Bílovec- Po třech letech by se měly nové, ale přesto nevyužívané, toalety na nádraží v Bílovci otevřít lidem. Prostor se však musí stavebně upravit, proto to nebude dříve než v květnu.

Je to jisté. Cyklostezka bude mít pokračování

Bílovec-Stará Ves - Po třech letech od otevření první etapy cyklostezky v Bílovci-Staré Vsi začne letos budování její další etapy. Už brzy by se po ní mohli prohánět cyklisté.

V Odrách vyrostou nové veřejné záchody

Odry - Hned na dvou místech by měly v Odrách vyrůst nové veřejné záchody. Jedny už procházejí rekonstrukcí, u druhých nyní probíhá územní rozhodnutí o umístění stavby.

Nový Jičín bude mít svoji zvonkohru i známku

Nový Jičín - O jejím pořízení rozhodla veřejnost, která se mohla vyjádřit v internetovém hlasováním nebo na vánočním jarmarku. Kromě toho bude mít letos Nový Jičín také svou poštovní známku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT