VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Povodně na Novojičínsku

Povodně na Novojičínsku

Nový Jičín je z mnoha směrů nedostupný

Nový Jičín - Odříznutý od okolního světa téměř zůstal ve čtvrtek 25. června ráno Nový Jičín. Neprůjezdné byly ještě v sedm hodin ráno silnice ve směru z Jeseníku nad Odrou, ve směru od Fulneku přes Hladké Životice, ve směru od Frenštátu přes Životice a stejně tak ve směru od Valašského Měziříčí přes Hodslavice. Všude dopravu řídili policisté.

Nový Jičín zřídil krizová centra

Nový Jičín - Pro všechny obyvatele postižené povodní zřídil Nový Jičín krizová centra. Ty se nacházejí v objektu Mateřské školy na Beskydské ulici v městské části Žilina a v budově Fojtství v městské části Bludovice.

Povodeň zdevastovala část Jeseníku, jsou i mrtví

Jeseník nad Odrou /FOTOGALERIE/ – Řeka Lůha vystoupila v noci z břehů. Obec je z části zdevastována, padají domy. Povodeň si v okrese podle posledních informací vyžádala už čtyři lidské životy. Policejní tisková mluvčí Mirosla Michálkova Šálková potvrdila další tři oběti v v Jeseníku nad Odrou. Policie nezná jejich totožnost, neboť se k nim zatím nedostala.

Rodička se nakonec do porodnice dostala

Odry-Pohoř - Jako příběh se šťastným koncem by se daly nazvat chvále, které si prožila Lenka Mužíková se svým manželem Vladislavem. Ve středu večer vyrazili do novojičínské nemocnice kvůli očekávanému porodu.

Odstraňovaní škod komplikuje dopravu

Bludovice, Hodslavice - Obrnit trpělivostí se musí řidiči jedoucí v obou směrech na silnici první třídy I/57 mezi Novým Jičínem a Valašským Meziříčím, především v úseku mezi Bludovicemi a Hodslavicemi.

Bez plynu jsou téměř dva tisíce obyvatel

Novojičínsko - Bez dodávky plynu je na Novojičínsku 1 925 odběratelů. Pracovníci plynáren se připravují na obnově dodávky plynu, ale jejich snahy značně omezuje velká voda.

Necestujte do zaplavených oblastí!

Nový Jičín - Všichni, kteří se chtějí podívat na místa, kudy se prohnala povodeň, podél toků Jičínka a Zrzávka, se mohou se zlou potázat.

ČEZ: V okrese byl vyhlášen kalamitní stav

Novojičínsko - Vlivem vydatných srážek a následnému vylití řek z koryt bylo několik tisíc domácností na Novojičínsku několik hodin bez elektřiny. Energetici vyhlásili ve čtvrtek 25. června v deset hodin ráno v okrese Nový Jičín kalamitní stav, v poledne již šel elektrický proud do osmdesáti procent domácnosti.

Na pomoc vyjeli i dobrovolní hasiči z Havířova

Havířov,Nový Jičín - Na pomoc zaplaveným oblastem na Novojičínsku vyrazily posily z řad dobrovolných hasičů. Ve čtvrtek chvíli před čtrnáctou hodinou vyjely dva vozy SDH Havířov Město do Nového Jičína.

V nemocnici skončil nejen vyčerpaný hasič

Nový Jičín - Dvacet čtyři lidí vyhledalo pomoc během noci a včerejška na chirurgické ambulanci v novojičínské nemocnici. Doktoři si ponechali pět z nich v nemocnici na dalším léčení.

Přívalová vlna si na Novojičínsku vyžádala osm obětí

Životice, Nový Jičín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Voda v centru Nového Jičína, zaplavené silnice v jeho okolí. Tak vypadala situace na Novojičínsku o půlnoci na čtvrtek. Podle posledních informací si velká voda vyžádala už osm obětí. V Bělotíně spadlo během třech hodin 114 milimetrů srážek, prudké lijáky zasáhly i Slovácko.

Škody jsou obrovské, lidé chtějí pomáhat

Nový Jičín - Velká voda, která se přehnala přes Nový Jičín, těžce poškodila nebo úplně zničila stovky nemovitostí. Škody jdou do stovek milionů, dnes v nejvíce zasažených oblastech začínají pomáhat vojáci.

Novojičínsko: První případ rabování

Nový Jičín - První náznaky rabování museli řešit novojičínští strážci zákona v místě zasaženém vodními přívaly. Starosta Nového Jičína Ivan Týle přiznal, že první případ museli řešit strážníci v Žilině, místní části města. „Byl tam pokus o vniknutí do objektu cizí osobou,“ přiznal Týle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT