Zahájí ho Městský dechový orchestr Kopřivnice, který zahraje od 10 hodin v zahradě domova seniorů Hortenzie. Koncert, na jehož konání má podíl také frenštátský závod Siemens, si mohou přijít poslechnout i zájemci z řad veřejnosti.

Koncerty kulturního léta se konaly zpravidla na frenštátském náměstí, letos se pracovníci místního městského kulturního střediska (MěKS) museli rozhodnout pro náhradní řešení. Orchestr zahraje známé a populární melodie a doprovodí ho zpěvačka i mažoretky. Dramaturgyně kulturního střediska Lenka Křesálková uvedla, že cílem akce je dát lidem příležitost k setkání. Pro návštěvníky akce bude vyznačen prostor tak, aby neohrozili obyvatele domu Hortenzie.

Vedoucí MěKS Marian Žárský sdělil, že kopřivnický orchestr vystupoval ve Frenštátě naposledy před šesti lety. „Začátek vystoupení je stanoven na deset dopoledne, proto je dobré přijít nebo přijet na akci s dostatečným předstihem. Parkování zajišťujeme ve spolupráci s našimi hasiči na jejich hřišti, které sousedí s areálem domova Hortenzie“ doplnila Lenka Křesálková. (syr)