OSTRAVSKO

Noc divadel
KDY: sobota 20. listopadu od 18 hodin
KDE: Studio G, Ostrava
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Studio G nabídne v rámci letošního ročníku Noci divadel komentovanou prohlídku divadla s několika malými ochutnávkami inscenací. Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků je součástí evropského projektu EuropeanTheatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu. Institut umění – Divadelní ústav koordinuje Noc divadel v České republice již od roku 2013. Největší divadelní svátek každoročně nabízí noční prohlídky, divadelní dílny, diskuze s tvůrci, představení a performance.

Zdroj: Youtube

Ostravské Faunatrhy
KDY: neděle 21. listopadu od 8 hodin
KDE: Výstaviště Černá louka, Ostrava
ZA KOLIK: dospělí 40 korun, děti 20 korun

Přijďte se podívat a případně i nakoupit na jednu z největších chovatelských a pěstitelských burz. Na burze naleznete v největším zastoupení akvaristiku, teraristiku, drobné savce, exotické ptactvo, holuby, drůbež, krmiva, terária, dekorace a další potřeby pro chovatele. Chybět nebudou ani pokojové rostliny, kaktusy, orchideje.

ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: archiv

Vánoční tvoření Happines 2021
KDY: neděle 21. listopadu od 10 hodin
KDE: Dětský ráj, Ostrava
ZA KOLIK: 40 korun

Pro milovníky vánočních tradic je určeno tvořivé dopoledne. Zde si můžete vyrobit osobitou výzdobu, která podtrhne tuto nezaměnitelnou atmosféru. V nabídce budou živé korpusy na věnce, spousty ozdob ve znamení Vánoc, pro milovníky přírodních materiálu ozdoby ze dřeva a juty, adventní kalendář pro děti. Máte-li vlastní představu, přineste si věci na tvoření s sebou, avšak pro tuto akci byl připraven speciální Bleší trh, kde si za velmi příznivé ceny můžete veškeré věci na tvoření zakoupit.

KARVINSKO

Keramická dílna
KDY: sobota 20. listopadu od 9 hodin
KDE: Archeopark Chotěbuz-Podobora

Keramická dílnazájemce seznámí se základními technickými postupy používanými při výrobě keramických předmětů. Čeká na vás ruční tvorba keramiky a točení na hrnčířském kruhu.

ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník

Metal party pro Michaelu
KDY: sobota 20. listopadu od 19 hodin
KDE: Hard cafe, Karviná
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Už tradiční charitativní akce pro všechny milovníky metalu na podporu nemocného děvčete. Během večera zahrají Koupím si kulomet, Kiaora, Genom, Porta Inferi a Lázeňští šviháci.

Zdroj: Youtube

Rockovárna vol. 13
KDY: sobota 20. listopadu od 20 hodin
KDE: Kovárna Na Terase, Havířov

Po více jak roční odmlce se do Kovárny na Terase opět vrací večer těch největších rockových a metalových hitů všech dekád. Přijďte si poslechnout ty nejlepší songy rockové hudby od 80. let po současnost.

FRÝDECKO-MÍSTECKO

Slam Poetry
KDY: sobota 20. listopadu od 18 hodin
KDE: Rybízák, Frýdlantská 770, Frýdek-Místek
ZA KOLIK: 100 korun

Zažijte exhibici špičkových slamerek a slamerů na vlastní kůži. Vystupující se těší, až se v této jedinečné umělecko-sportovní disciplíně poperou o vaši přízeň. Přijďte a rozhodněte svým potleskem a body o vítězi večera.Pravidla jsou jednoduchá. Autorský text a žádné rekvizity. Kdo si pomůže improvizací a kdo divadelním umem? Uslyšíme rap nebo zpěv? Budete se smát, brečet nebo budete uvedeni do rozpaků? A kolika body to oceníte? Je jen jeden způsob, jak se to dozvědět!

Slam poetry. Ilustrační fotoSlam poetry. Ilustrační fotoZdroj: Deník / Eva Kočková

Hity ze záhrobí
KDY: sobota 20. listopadu od 20 hodin
KDE: Hudební klub Stoun, Frýdek-Místek
ZA KOLIK: 50 korun

Milovníci muziky druhé poloviny 20. století si užijí ty nejlepší hity z let 50., 60., 70., 80. a 90. let a těšit se mohou i na písničky na přání! K poslechu a tanci zahrají Djs Komár & Kamil.

Povídání o pejskovi a kočičce
KDY: neděle 21. listopadu od 15 hodin
KDE: Kino Vlast, Frýdek-Místek
ZA KOLIK: 70 korun

Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů a diváků. Všechny příběhy pejska a kočičky se hrají s loutkami i bez loutek a vždy za přispění dětského diváka.

Povídání o pejskovi a kočičceIlustrační fotoZdroj: archiv akce

OPAVSKO

Zažijte divadlo jinak
KDY: sobota 20. listopadu od 15 do 19 hodin
KDE: Slezské divadlo Opava
ZA KOLIK: 20 korun

Chcete se osobně seznámit s Rostandem, Cyranem, Kristiánem a Roxanou? Chcete vstoupit i do jejich světa, tedy za oponu a na jeviště plné mámivého kouře i čarokrásných světel? Chcete si potěžkat jejich kordy, vyzkoušet mušketýrské klobouky a prohlédnout si zblízka Cyranův nos? Všechna tato i další přání vám vyplní tradiční Noc divadel, která je letos na téma Sen o Cyranovi. Slezské divadlo umožní zájemcům nahlédnout do svého zákulisí v maximálně třicetičlenných skupinkách od 15 hodin vždy každou celou hodinu a poslední divácká výprava se vydá na cestu po zákulisí v 19 hodin. Vstupenky budou k vyzvednutí v divadelním předprodeji. (jih)

Oblíbený Služovický jarmark
KDY: sobota 20. listopadu od 13 do 17 hodin
KDE: kulturní dům Služovice

Příznivce ručně vyráběných předmětů potěší jejich pestrá nabídka a na své si přijdou i milovníci dobrého jídla. Zkrátka nepřijdou ani děti, které se mohou s plnou fantazií výtvarně vyžít ve Tvořivé dílničce. (jih)

Já mám devět kanárů
KDY: víkend 20. a 21. listopadu od 8 do 17 hodin
KDE: Chovatelský areál Ludgeřovice

Na soutěžní výstavě barevných a postavových kanárů i exotů bude těch kanárů daleko víc než oněch devět, vzpomínaných ve známé písničce. Tito ptáčci však nepobývají v kleci, aby svým majitelům pro potěchu zpívali. Jsou chovaní a šlechtění právě pro výstavy nejrůznějších kategorií a pohled na ně bude rozhodně zajímavý. Výstavu zpestří i různí exotičtí ptáci. (jih)

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Podzimní odpoledne s pěvkyní Olgou Procházkovou
KDY: neděle 21. listopadu od 15 hodin
KDE: kavárna Kupe, Opava
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Bývalá sólistka opery Slezského divadla nabídne přítomným odpoledne plné hudby, zpěvu a povídání o kultuře a o svém uměleckém životě. Hudební doprovod zajistí František Šmíd. Pěvkyně je absolventkou brněnské JAMU, dvě sezóny působila jako sólistka opery Moravskoslezského divadla v Ostravě a hlavní část její umělecké cesty je spojená s opavským Slezským divadlem. Hostovala ve Státní opeře Praha, v brněnském Janáčkově divadle a v olomouckém Moravském divadle. Koncertuje v Česku, ve Francii, Polsku, Slovensku, Rakousku, Švýcarsku a Chorvatsku, spolupracovala s orchestrem Slezského divadla, Gdaňskou filharmonií, Katovickým komorním orchestrem, Ratibořským komorním orchestrem a s Olomouckou filharmonií. Je držitelkou Ceny Petra Bezruče a natočila několik CD. Od roku 2014 pedagogicky působí jako učitelka zpěvu v ZUŠ Javorník a od roku 2017 v krnovské ZUŠ. Její žáci se úspěšně účastní okresních a krajských kol pěveckých soutěží a jsou také úspěšnými uchazeči při přijímacích zkouškách na střední školy pedagogického typu. (jih)

Zdroj: Youtube

Adventní tvoření
KDY: neděle 21. listopadu od 9 hodin
KDE: TJ Smolkov

Návštěvníci si mohou vyrobit adventní věnec a koupit svíčky, mýdla nebo dětské oblečení. Dětem je kromě výtvarných aktivit v 16 hodin jako bonus určeno promítání animovaného filmu Trolové, světové turné. (jih)

NOVOJIČÍNSKO

CriminalNoise v Máji
KDY: pátek 19. listopadu od 21 hodin
KDE: Music club Máj, Nový Jičín

Všichni milovníci taneční hudby se mohou těšit na show celorepublikově populárního DJe CriminalNoise i DJe Mike. Kromě skvělé hudby v podání několika DJ's se můžete těšit na led projekci a našlapaný Sound&Light Systém.

Zdroj: Youtube

Zdendalele
KDY: sobota 20. listopadu od 20 hodin
KDE: Pivnice Máj, Nový Jičín
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Písničkář se předvede ve folkovém stylu, pobaví na svém countryvečeru. Jeho veselé písně zvednou nejen náladu, ale třeba vyzvou i k tanci.

Co malí medvědi o podzimu nevědí
KDY: neděle 21. listopadu od 9 hodin
KDE: Rodinné centrum Provázek, Nový Jičín
ZA KOLIK: 80 korun

Pohádka pro podzimní nečas, kdy padá listí ze stromů, šípky dozrávají a příroda se chystá k zimnímu spánku pobaví děti i jejich rodiče. Ve veselém příběhu se všichni malí diváci dozví, že ani medvíďata nemůžou zůstat se zimními přípravami pozadu!

BRUNTÁLSKO

Noční pozorování - pavoučí
KDY: pátek 19. listopadu od 18 hodin
KDE: Středisko volného času, Bruntál
ZA KOLIK: 100 korun

Pojďte nahlédnout do nočního života zvířat na stanici a zahrát si spoustu nočních her a soutěží po tmě. Tentokrát na téma pavouci. Ale na živé pavouky sahat nebudete. Začátek akce je v pátek 19. listopadu v 18 hodin, ukončení je v sobotu 20. listopadu v 9 hodin. Na akci je třeba se přihlásit.

Robotárium aneb roboti v knihovně
KDY: sobota 20. listopadu od 8.30 hodin
KDE: Městská knihovna Krnov

Víte, že v knihovně najdete roboty? Robotárium v oddělení pro děti a mládež Městské knihovny v Krnově uvítá všechny, kteří si rádi hrají a chtějí se také něco nového dozvědět. Návštěvníci se mohou těšit na Ozoboty, Lego Boost, Sphero, základy programování Scottie Go nebo programovacího robota Woki.

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově zve čtenáře na stream s Rostislavem Křivánkem. Přečte dětem Adventní pohádky. ILustrační snímek.Ilustrační fotoZdroj: archiv Deníku

Dymytry
KDY: sobota 20. listopadu od 20 hodin
KDE: Kofola Music club, Krnov
ZA KOLIK: 490 korun

Po velkolepém turné Monster Meeting si Dymytry naplánovali ještě pro letošní rok sérii menších koncertů, které cílí na blízký kontakt s fanoušky, bez obřích scén a dalších hostů. Tak, aby si každý mohl odnést trošku jiný zážitek, než se Dymytry vrátí s novým albem do hal a k velkolepým koncertním výpravám.

Koncert představí dvě úspěšné remasterované desky - Neonarcis a Homodlak. Důvodů je hned několik. Obě desky jsou už dávno vyprodané a fanoušci si je žádají do sbírek. Kapela navíc mohla zapracovat na zvuku a dodat písním moderní mastering a oslavit tak destileté výročí vydání.Přijďte si užít staré pecky i nové hity v prostředí, kam se už Dymytry tak často nevydávají.

Monster Meeting v Klatovech, na kterém mimo jiné zahrály skupiny Alkehol, Dymytry a Traktor.Ilustrační fotoZdroj: Deník / Milan Kilián

Máte tip na dobrou akci nebo jste dokonce jejím pořadatelem a rádi byste tuto událost zviditelnili? Pošlete krátký popis akce s ilustrační fotkou na e-mail: gabriela.stasova@denik.cz. Pozvánka se posléze objeví v našich tipech.

Za změnu programu neručíme. Pořádání akce bude závislé na aktuální epidemické situaci, sledujte web či sociální sítě pořadatelů.