Ta dosáhla výsledku 50,79%, zatímco Radkovský dostal 49,20%. Volební účast v obvodu Nový Jičín byla 17,54%.

V přepočtu obdržela Ivana Váňová 10 039 hlasů, zatímco ředitel mošnovského letiště 9 726 hlasů.

Senátor Petr Orel svůj mandát neobhájil.
Novojičínský senátor Petr Orel křeslo neuhájil, v prvním kole skončil třetí

Ivana Váňová (53) je už čtvrté volební období starostkou obce Mořkov na Novojičínsku. Původem je profesní stavařkou a techničkou. Právě zkušenosti z těchto profesí by chtěla zúročit při své práci v Senátu. Má dvě děti. Nominována je za koalici SPOLU ve volebním obvodu č. 67 Nový Jičín.

Zároveň je krajskou tajemnicí KDU-ČSL za Moravskoslezský kraj a předsedkyní Svazku obcí regionu Novojičínska, a má tak znalosti celého volebního obvodu.Kromě práce a politiky je její velkou zálibou ochrana životního prostředí. Když se v obci před čtyřmi lety přemnožilo jmelí, zorganizovala jeho ořez za pomoci místních obyvatel. Projekt se poté několikrát zopakoval, okolní obce jej také převzaly, a dokonce o něm přednášela na univerzitě.

Původem je profesní stavařkou a techničkou. Právě zkušenosti z těchto profesí by chtěla zúročit i při své práci v Senátu. Má dvě děti a v dubnu oslavila 33. výročí svatby.

Kandidáti 2. kola senátních voleb v Nové Jičíně - Jaromír Radkovský a Ivana Váňová
Volby podruhé: těchto šest kandidátů v MS kraji svede o víkendu boj o Senát

Jaromír Radkovský (54) je český politik a manažer, od roku 2017 generální ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově. V letech 2016 až 2019 působil jako zastupitel Moravskoslezského kraje, od roku 2014 je pak zastupitelem města Nový Jičín. Je členem hnutí ANO 2011. Žije v Novém Jičíně, s manželkou Helenou mají dva syny. Jaromír Radkovský je zakladatelem Spolku záchrany kamenného divadla, které se nachází v lokalitě Skalek u Nového Jičína. Je aktivním jachtařem, který přeplul Atlantik.

Výsledky jsme sledovali ZDE.

Napříč Českou republikou se v pátek a sobotu volilo ve 24 z 27 obvodů, kde se nerozhodlo před týdnem v 1. kole.