Hodinu a několik minut po ukončení voleb do obecních zastupitelstev už byly známé výsledky v Heřmánkách, nejmenší obci Novojičínska, kde byla ale jen jedna kandidátní listina Strany nezávislých kandidátů s šesticí kandidátů. Nejvíce hlasů, 19,80 procenta tam získal dosavadní starosta Roman Műnster. Zastupitelstvo v Heřmánkách má pět členů.

Jako první z větších měst nejen v okrese, ale v celém kraji, sečetly volební lístky v Odrách. Zde vyhrála Změna pro Odersko, která bude mít v zastupitelstvu 6 svých zástupců.

„Plynule a bez potíží,“ tak komentovala právě ukončené volby v Moravskoslezském kraji mluvčí krajského úřadu Nikola Berklenová. Odhadovaná volební účast zůstává ve velkých městech nad 40 %, v malých obcích nad 50 %.

Mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská řekla Deníku, že pouze na Ostravsku policisté přijali jedno oznámení týkající se voleb. Podle dostupných informací se však jednalo o poměrně nekonkrétní oznámení. „Ostravští policisté se zabývají blíže ne zřejmým a konkrétním oznámením,“ uvedla bez bližších podrobností Štětínská.

Přebor hasičů a policistů v orientačním běhu v Mořkově a ve Štramberku 21. a 22. září 2022.
V Mořkově a ve Štramberku závodili hasiči a policisté, takto bojovali na trati

Celkové výsledky senátních voleb by mohly být známy do sobotního večera, kompletní výsledky komunálních voleb pravděpodobně až v neděli nad ránem.

Sledujte s námi živě sčítání hlasů ZDE.

Online reportáž