Jedenáct soutěžních kapel, plus jedna hostující, se představilo v novojičínském amfiteátru na Skalkách.

Vytrvalé páteční srážky připomnělo osud festivalu v roce 2008, kdy voda organizátory porazila a Jičínfest musel být nakonec zrušen. Letošní osmý ročník však proběhl přesně podle plánu, dorazilo všech dvanáct kapel, jen rozmočená půda nedala prostor pro doprovodný program v podobě exhibice borců na kolech. „Kdyby bylo počasí jako dneska, tak by návštěvnost byla ještě větší, ale myslím si, že na festival regionálního charakteru je sedm set lidí, v takovém počasí, hodně velký úspěch,“ zhodnotil v sobotu večer počet návštěvníků hlavní organizátor Jiří Macíček z Městského kulturního střediska Nový Jičín.

Ten si také pochvaloval letošní novinku, a to dvě hudební scény, které daly prostor téměř dvojnásobnému počtu kapel. „Osvědčilo se to, neboť jsme bez přestávky měli muziku od šesti hodin večer až do půl druhé do rána,“ řekl Macíček. O motivaci navíc měli hudebníci vystupující na menší Bandzone.cz Stage. Návštěvníci totiž hlasovali, kterou kapelu chtějí slyšet a vidět na hlavním podiu Jičínfestu v příštím roce. Nejvíce se líbila studenécké uskupení COFFEE2GO a stalo se tedy prvním jistým vystupujícím v osmém ročníku festivalu. Na hlavní stage dostala největší počet hlasů fulnecká kapela PIPI-DUPU a vstoupila tak do Síně slávy Jičínfestu.

Největší aplaus pátečního večera však putoval na adresu obnovené domácí kapely ELEISON, která vystoupila jako host. Po šestiletém zastavení se jazz-metalová formace okolo bratrů Ryparových vrací na pódia a nadšení návštěvníci pátečního festivalu jasně potvrdili, že i po dlouhé pauze na ELEISON nezanevřeli. „Letošní Jičínfest je úžasný a koncert Eleison byla naprostá bomba. Vůbec jsem nepřemýšlel, že bych nepřišel kvůli dešti. Přišel bych i kdyby padaly trakařee,“ podělil se o své nadšení fanoušek Petr z Nového Jičína.