Marek Dusil je čerčansko pražský písničkář, který hraje buď sám, nebo se svojí kapelou Blend, se kterou vydal před Vánoci 2010 debutové album s názvem Cosi. „Jeho muzika čerpá z folku, rocku i blues a snaží se jí ověsit texty, nakročenými spíše k poezii, případně používá i zhudebněnou poezii,“ napsali v pozvánce organizátoři. Již v šestnácti letech ostatně prý sám zhudebňoval básně, se kterými vystoupil na pódia až po návratu z vojny v roce 1987. Tehdy založili s maminkou a sestrou kapelu Rodinné sdružení Prcek, která sklízela ocenění na různých festivalech a přehlídkách.

Druhý vystupující Kieslowski je zase název nového projektu dkp, baskytaristy a zpěváka Bez peří a bývalého baskytaristy Houpacích koní, který v duu s klávesistkou a zpěvačkou Marií Kieslowski zamířil do jemnějších a klidnějších vod, než ve kterých se svým bigmuffem obvykle plul. „S akustickou kytarou, citem pro kouzlo okamžiku a s Eels ve sluchátkách vesluje žižkovskými hospodami a vyhlíží ostrov s nahrávacím studiem, suchým martini a spravedlností pro talentované písničkáře,“ popisuje jej oficiální pozvánka.

V novojičínské čajovně Archa proběhne Akustický řez písničkářů Marka Dusila a projektu Kieslowski v sobotu 26. února od 20 hodin. (mer)