Kvalitní značku této valašskomeziříčské skupiny Akustik Rauš znají posluchači již jedno desetiletí. Kapelník a kytarista Radek Koutný byl v letech 1990 - 97 členem mimořádně úspěšné Mňágy a Žďorp, kterou opustil po šesti natočených albech, a vydal se na trnitou cestu hledání vlastního projevu.

Koutný ve svém vlastním projektu vsadil na jemné autorské texty a jejich lyrická působivost a jemná melancholie se vyplatila, nesporná kvalita přinesla první úspěchy. Po několika demonahrávkách, které se objevily na výběrech Valmez 99 a Valmez 2004, přišly úspěšné koncertní šňůry.

Rauš koncertoval společně s Mňágou, zlom ale přinesla spolupráce s osvědčenou irskou formací The Frames. Nebylo tedy náhodou, že producentem prvního oficiálního alba Rauše byl frontman The Frames Glen Hansard.

Rockový základ, folkařská melodičnost a naléhavé texty se srozumitelnými tématy, to jsou základní ingredience současné muzikantské trojky. Novou atmosféru v kapele spoluvytvářejí s Romanem Koutným akordeonista Roman Vavřík, který koncertuje úspěšně s folklorbeatovými Docuku, a ostřílený bubeník Tomáš Borovička.

Raušeři nedávno natočili očekávané nové album Ujedem spolu v produkci Petra Slezáka. „Fakt, že nové aranžmá kapele sluší, potvrzují působivé texty, které se kapela nebála hledat také v poezii Jana Skácela a Václava Hraběte. Ztišení a příběhová lyrika posunula písně Akustik Rauše směrem k vnímavým posluchačům,“ zvou v pozvánce na svůj páteční koncert pořadatelé z frenštátského Domu kultury.

Spolu s kapelou Akustik Rauš vystoupí na frenštátském náměstí tento pátek 6. srpna také domácí rocková formace Off Axis. Jejich společný koncert začíná tentokrát už o půl osmé večer.

-mer-