„Premiéra 3. listopadu v Kulturním domě se Přídlu, divadelnímu souboru z Příbora, vydařila na jedničku s hvězdičkou,“ napsala jedna divačka po představení do kroniky souboru.

Režisérka Iveta Šitavancová neměla snadnou práci, když před ní stál úkol nastudovat se sedmi amatéry, kteří nikdy nehráli divadlo, nastudovat náročnou situační komedii Robina Hawdona Dokonalá svatba. „Dokonalá svatba v podání divadelního souboru Přídlo byla bez nadsázky dokonalá. Předčila očekávání diváků – bavili se od první minuty do poslední a hlavně hercům jejich role věřili,“ sdělila současná kronikářka města Příbor Irena Nedomová.

Amatérský divadelní soubor Přídlo vznikl na konci loňského roku. Podle slov Ireny Nedomové jsou jeho členové odhodlaní navázat na bohatou divadelní tradici v rodišti Sigmunda Freuda.

První krůčky vyšlapala dětská část souboru, která pod vedením Terezy Plandorové letos uvedla režisérčin povedený autorský kus Nakoněniny. Dnes jsou děti až po uši v práci na druhé rovněž autorské hře Piráti a žůžo dobrodrůžo.

„Dospělá část Přídla se směle vrhla na zkoušení situační komedie R. Hawdona Dokonalá svatba. A neudělala chybu. Herci zvládli své role i svou trému tak, že nikdo nepoznal, že jde nejen o premiéru hry, ale u všech také o první kroky na divadelních prknech. Přídlo svou premiérovou hrou nastavilo velmi vysokou laťku a diváci se už těší na jeho další počin,“ doplnila Irena Nedomová. 

Sázení v Novém Jičíně.
Alej topolů nahradí duby, stromy sází také školáci