Předchozí
1 z 10
Další

Zdroj: Deník/Martin Divíšek

Václav Vydra, herec

Deník zrozeníDeník zrozeníZdroj: DeníkPo celý rok dávám svým koním všechno, co můžu. Nemám, co bych jim na Vánoce dal víc… Snad jen nějaký pamlsek jako třeba mrkev nebo jablko. A určitě se na Štědrý den půjdeme proběhnout.

Zdroj: Deník/Martin Divíšek

Nikol Kouklová a Karel Heřmánek ml., herci

Máme Amy, pamatujete si to správně. Aktuálně to vypadá, že naše „psice“ bude mít pod stromečkem nejvíce dárků. Vybavila jsem jí vitamíny, odměnami, novou cestovní dekou, hračkou a také něco pro parádu jsem pořídila – šátek a nové vodítko s obojkem. Má teta totiž šije, tak je náš pejsek parádník za každých okolností. Dokonce má i jedno premiérové, které letos využila opravdu hojně. Od začátku sezóny jsme totiž měli premiéry tři – Lásku z mládí, Berlín Berlín, vánoční představení Betlém, které uvádíme letos naposledy od 11 a 15 hodin v Divadle Bez zábradlí. Tak přijďte!

Zdroj: se svolením Kateřiny Marie Tiché

Kateřina Marie Tichá, zpěvačka

Mám border kolii, kluka, který se jmenuje Charlie. Bude mu už deset, ale je to vlastně pořád takové štěně… Miluje trhání balíčků, takže na Vánoce dostane pamlsky, které si i sám rozbalí.

Zdroj: se svolením Veroniky Žilkové

Veronika Žilková, herečka

Vzhledem k tomu, že jsem celý prosinec zkoušela v Divadle Radka Brzobohatého komedii Trosečnice, peču teď se zpožděním vánoční cukroví pro našeho koníka. Psům a kočce jsem upekla kuřecí játra. Největší radost mám z vánočního přání, kde jsou odrostlá naše štěňata, která se narodila na Tři krále 6. ledna 2023.

Zdroj: se svolením Václava Kopty

Václav Kopta, herec, moderátor, textař a muzikant

Naše čtrnáctiletá labradorka Amálka dostává celoročně každodenní porci lásky a pozornosti celé rodiny. Štědrý den není výjimkou! Samozřejmě, že se pro Amálku pod stromečkem objeví i něco dobrého.

Zdroj: se svolením Jany Plodkové

Jana Plodková, herečka

Naši dva kocouři nedostanou k Vánocům nic. Nejsou na hračky, byla by to zbytečná investice. Zato milují šustící papíry z dárků. Takže u nás dělají dárky radost nadvakrát – nám a pak jim, když se zmocní balicích papírů. Býváme o svátcích v Krkonoších, běhají všude možně, ale jakmile slyší šustění pod stromečkem, jsou u nás. Největší radost dělá mašle s papírkem na konci.

Ze začátku obcházejí i stromek (který pro jistotu přivazuju) – jsou na něm totiž ptáčci s peřím, ale jakmile zavelím NE, drží se stranou. Pravda, někdy je chytne rapl a metelí si to do diodových drátků se světýlky, ale dají si vždycky říct. Jediné, co jsem jim už před pár lety koupila extra, je speciální batoh na kočky, ve kterém je převážím. A tím to hasne.

Myslím, že by lidé neměli nahrazovat jiného člověka zvířaty, pořizovat jim dary, navlékat na ně mundúry a vozit v kočárku. Není to dobré ani pro jednu, ani pro druhou stranu.

Zdroj: se svolením Márdiho

Márdi, hudebník a frontman kapely Vypsaná fiXa

Dcera před sedmi lety dostala fenku, je to mini bulteriér, ale dost často s ní chodím na procházku já. Jmenuje se Selina. Na Vánoce dostane kost – dlouho jsme ji hledali, jde o daňčí paroh, který si bude moct hryzat, když už to tak ráda dělá. A ještě pro ni máme deku do pelíšku.

Zdroj: se svolením Alice Nellis

Alice Nellis, režisérka a scenáristka

Na Štědrý den je pro naše koně nejhezčím dárkem takzvaná „jedlá trasa“. Zavřeme s přáteli jednu pastvinu a vyzdobíme ji mrkvemi, jablky a dalšími pochutinami, koně po ní začnou radostně běhat, občas zaběhnou i do té druhé a zase zpátky, obecně je to velká zábava. Ti největší odvážlivci z nás se koupou v nedaleké vodě a koně se na nás přitom s mírným úžasem a velkou shovívavostí dívají. Sejdeme se tam vždycky s rodinami z okolí a je to moc hezký zvyk, který dává Štědrému dnu zase jiný rozměr.

Zdroj: se svolením Kuby Ryby

Kuba Ryba, hudebník a frontman kapely Rybičky 48

Doma máme čtyři psy. Jednomu je třináct, je to čivava Meggie, narodila se v útulku, kde ji porodila fena odložená bezdomovci. Pak je Kalu, toho jsme si přivezli ze Srí Lanky, je mu šest let. Následuje čtrnáctiletý bígl Alfons, je to takový děda kardiak, jehož jsme si vzali z dočasné péče. A Luně jsou čtyři roky. Je to thajský ridgeback. Přivezli jsme si ji z útulku v Thajsku. K Vánocům jim zvláštní dárky nedáváme, protože jakmile jim hodíme pamlsek, dohromady se o něj servou. Nějakou baštu v podobě řízku, ovšem ne toho smaženého, ale určitě dostanou. Hraček mají plno.

Zdroj: se svolením Petry Špindlerové

Petra Špindlerová, herečka

Deník zrozeníDeník zrozeníZdroj: DeníkSamozřejmě ani dárek pro naše mazlíčky (bílý shih-tzu Shanti a černý boloňský psík Kari) nesmí chybět. Necháváme ho až jako poslední, kdy si ho jdou sami najít. Sušené maso je potěší asi nejvíc. Jinak je pro pejsky vždycky velký dárek, když se vrátím domů z představení. Teď hraju třeba v divadle Radka Brzobohatého v komedii A je to venku!