Monty je na Novojičínsku dobře známou muzikantskou postavou. „Jeho hudební dráha začala už v jeho sedmnácti letech, kdy zapadl mezi již velmi ostřílené bohémy do ostravské skoro-folkové formace Duo Juyos complet. Po pár letech, mnoho desítkách koncertů a festivalů, navštěvuje Monty společně s kapelou ostravský Hudební Bazar, kde právě vystupuje kapela Mimostojící, ke které po dlouhé spolupráci obou kapel nakonec Monty přestoupí," připomněl pro Region hudební recenzent Richard Boryna.
Na nějaký čas Monty společně se spoluhráči Michalem Dolečkem a Liborem Urbanem zakládají hudebně publicistický, internetový server, díky němuž se dostává velmi blízko k hudebním ikonám Česka jako je Nohavica, Redl, Vašíček, Buty, Pavel Jakub Ryba a mnozí jiní a začíná objevovat druhou stranu hudební scény.

V roce 2007 Monty dochází k myšlence koncertovat a dělat vlastní sólovou muziku. Na sklonku téhož roku zakládá rovněž velmi kuriózní seskupení z mladých a nadějných brněnských konzervatoristů Naholo. Po jejím konci Monty koncertuje jako o život. Sjíždí kompletně celou republiku, začíná koncertovat s Danou Houdkovou, Leškem Heinlem a nakonec se mu dveře otevřou dokořán a společně s Janem Žambochem začínají pouť pod názvem - koncerty budoucích Legent.

V novojičínské čajovně Archa vystoupí písničkář v sobotu 12. května ve 20 hodin. (mer)