Zapojení Artefaktu do Projektu 100 není nic neobvyklého a fanoušci kvalitních filmů už jej mohli tak trochu očekávat. „Ten projekt u nás funguje už sedmnáct let a my se ho účastníme od jeho druhého ročníku. U nás je tedy už pošestnácté,“ potvrdil už dříve Lubomír Svoboda z kina Květen, v jehož kompetenci je i Artefakt. Tento pátek uvidíme v Artefakt snímek Velká láska, v sobotu pak Druhá strana mince.

Hlavní hrdina Velké lásky, spořádaný muž středních let, vedoucí pracovník v tchánově továrně, se zamiluje do své nové, mladičké sekretářky, a za zády rodiny se odhodlá přistoupit od snů k činům. Snový svět je ovšem obtížné legitimizovat skutkem a propojit jej tak s realitou.
Sobotní černá komedie Druhá strana mince je nejzdařilejší polskou filmovou produkcí posledního desetiletí. Hraný debut dokumentaristy Boryse Lankosze překvapil řemeslnou a dramaturgickou precizností stejně jako skvělým hereckým obsazením.

Film Velká láska uvede Artefakt v pátek 11. února, Druhou stranu mince o den později. Oba filmy začínají ve 20 hodin. (mer)