Vzhledem k omezeným rozměrům manéže, tam své taneční umění předvedlo jen 8 členů Direktu. „Vzali jsme proto nejbizardnější typy z celého souboru,“ vysvětlil jeden z členů Lubomír Sazovský.

Pro mnohé diváky může být překvapením to, že se natáčení pořadu uskutečnilo ve sportovní hale. „Manéž je tedy jen iluze, kterou postaví televize v prostoru,“ poukázala Sazovský. A právě tam je čekala i řada zkoušek, ať už prostorových nebo kamerových a dvě představení s diváky. „Co nás na celé akci zaujalo nejvíc, bylo asi to, že nebyl stanoven přesný scénář a vše se tvořilo za pochodu, kdy na konečné podobě pracovali pět dní v kuse od rána do večera tři lidé, což byl pan Miloslav Zapletal, Bolek Polívka a režisér pořadu pan Chudoba,“ dodal Sazovský.

Natáčení přineslo členům souboru nejen mnoho veselých zážitků, ale i představu o vytváření pořadu. „Mohli jsme tuto práci sledovat zblízka, což bylo asi nezajímavější. Zjistili jsme, jak je úmorná práce na jedné hodině vysílacího času pořadu. Nemluvě o mimořádném výkonu Bolka Polívky, který prakticky od rána do večera pracoval bez přestávky, naprosto na něm nebyla vidět únava a ještě k tomu všemu vymýšlel vtípky, scénky a improvizace v mezitextech,“ řekl Sazovský.

Výsledek natáčení mohli televizní diváci zhlédnout v sobotu 31. května.