Bar Bazar se už několik měsíců pokouší rozšířit kulturní nabídku v Novém Jičíně. Platí sice daň začátečnických pokusů, ale na jejich koncerty chodí nemálo publika a podle plánů si hodlají vybudovat prostor někde mezi produkcí Městského kulturního střediska a třeba kopřivnickou Norou, která často sází na taneční elektronické parties. Sagvana Tofiho nechystají.

Prvním z větších jmen současné klubové hudby je Lesní zvěř. Že vám to nic neříká? Bubeník Martin Čech je zdejší rodák a Jiří Hradil se mimo jiné pohyboval u základů filmového klubu Artefakt a velký aplaus sklidil při letošním Filmale, kdy na piáno doprovázel němý film Utrpení Panny Orleánské velmi neortodoxním, místy až punkovým způsobem. Jestli máte pocit, že Jiří Hradil (ex Chorchestr, Umakart, Kašpárek v Rohlíku) je zcela neznámou personou, tak mnozí ho mohli vidět v Beskydském divadle při koncertu Tata bojs s půvabným Ahn Triem, protože Hradil je coby klávesista už pevnou součástí Tata bojs. Martin Čech zas působil ve formacích Chorchestr, FruFru a účastní se i bubenických seancí Pavla Fajta. Třetím v základu je zpěvák Miloš Rejsek, který rovněž skládá texty a má na starosti brumle a elektronické modulace. Střídavě je doplňují trumpetisté Marek Steyer a Tomáš Pavla.

Co očekávat od hudební produkce Lesní zvěře? Cokoliv, protože rádi improvizují. Chytnou se jazzoví fanoušci, vyznavači gradované psychedelie i elektronických tanečních stylů jako drum´n´bass nebo jungle. Sami hudebníci se někdy ujímají i nálepky nu-jazz: „Nu-jazz nechápeme nutně jako hudbu spojenou s jazzem, je to jen východisko plné svobody, které se právě nenechává omezovat nějakými stylovými škatulkami.“ Jisté je, že jejich “bazarový” set bude energická, smyslná hudební smršť, která nehledí na styly, ale na hudbu jako dobrodružství.

Koncert se koná v sobotu 30. ledna od osmi hodin večer a netradičně nevystoupí předkapela, nýbrž po-kapela. Bude jí duo Stevie Brufen, který se věnuje dyslektickému disku – electro-osmibitový nářez kombinovaný s chorvatským karaoke slibuje nevšední zážitek. (mer)