Antonín Procházka je obdařen talentem pro komediální žánr. Právem se o něm píše jako o plzeňském Molierovi, Shakespearovi ale i Allenovi. „Dovede mistrně tvořit dialogy tak vtipné a zápletky tak krkolomné, že se divák jen zajíká. Na druhou stranu jsou lidské a laskavé. Ono se to všechno může stát! Akorát doma se dle nátury pohádáme, nemluvíme spolu nebo se rozvádíme. Na divadle se tomu smějeme,“ říkají o něm v oficiální pozvánce organizátoři divadelního představení S tvojí dcerou ne, kterou uvede tuto neděli novojičínské Beskydské divadlo.

Příchozí se mohou těšit na takové prověřené herecké osobnosti, jako například Petra Nárožného, Naďu Konvalinkovou, Karolínu Kaiserovou, Lucie Juříčková, Martina Zahálku či Viléma Dubničku.

Hra S tvojí dcerou ne vypráví příběh docela obyčejných manželských párů - bankovní úředník s učitelkou a majitel neprosperující umělecké agentury s knihovnicí - snažících se předejít možné manželské krizi. Způsobí nejprve lehkou zápletku, postupně však doslova gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru. A to za přispění dospívající dcery, jejího kluka a ubohého bytaře, který přijde poctivě krást, zamotá se do světa intelektuálů a jen zírá, do jakých situací se zapletl.

Představení S tvojí dcerou ne uvede novojičínské Beskydské divadlo v neděli 9. března od 19 hodin.

(mer)