Smokie uzavřou vjezd na Skalky Již od sobotní 12. hodiny až do 7 hodin ráno následujícího dne bude vjezd do této lokality uzavřen, a to od křižovatky ulic Pod Skalkou a Skalky a z druhé strany od Kojetína. Vjezd bude umožněn pouze autobusům, vozidlům taxi, obyvatelům bydlícím v uzavřeném úseku a v Kojetíně. Dopravu bude regulovat městská policie. Návštěvníci se budou vpouštět do areálu od 17.30 hodin.

"V případě, že by byl umožněn vjezd do areálu všem návštěvníkům, a údajně se jich očekává na čtyři tisíce, zaparkovaná auta by silnici zcela zablokovala," informovala tisková mluvčí města Marie Machková. „Musíme zajistit průjezdnost komunikace pro případ, že by byl výjezd sanitky, policie nebo hasičských vozů. Doprava bude odkloněna přes obec Jičina," vysvětlil ředitel novojičínské městské policie René Škoda. Návštěvníci uvedené akce mohou svá vozidla odstavit na veřejných parkovištích v centru města.

Jak probíhají přípravné práce a na co se mohou návštěvníci koncertu těšit, jsme se zeptali organizátorky Ivany Tomanové.

Jak nepříznivé počasí ovlivní přípravy na akci?

Žádné změny se nechystají, vše probíhá podle plánu. Koncert se bude konat za každého počasí. Pokud mohu doporučit návštěvníkům, vezměte si s sebou pláštěnky, případně gumáky. Nějaké pláštěnky budou i na místě v prodeji, ale je lepší být připraven. Podle předpovědi meteorologů, by se mohla v sobotu večer objevit nějaká přeháňka, avšak vytrvalý déšť neočekáváme. Vše ještě upřesníme ve čtvrtek, kdy předpověď počasí bude aktuálnější.

Na co se ještě mohou návštěvníci těšit?

Pro návštěvníky bude připravena autogramiáda rockové legendy Argemy. Čas bude upřesněn v sobotu, informace budou vyvěšeny u pokladny. Mezi kapelami bude připraveno vystoupení Zumby pod vedením Martiny Davidové.

Kdy a jak dorazí kapela Smokie?

Kapela dorazí na letiště v Mošnově v sobotu, nejdříve se ubytuje v Novém Jičíně a pak se již můžeme těšit na jejich vystoupení na Skalkách.

Práce finišují, co vás jako organizátorku ještě čeká?

Hlavně mě čeká zkouška nervů. To nejhorší už mám za sebou, a úplně nejdůležitější v současné době je počasí, snad nám bude přát. Jinak mě už čekají jen drobné přípravné práce, musíme připravit občerstvení, bude se stavět plot.

Slavní Smokie v Novém Jičíně

Nový Jičín - Taková kapela v Novém Jičíně snad ještě nehrála. Legendární Smokie, kteří dobyli světové hitparády písní Living Next Door to Alice, vystoupí v rámci čtvrtého ročníku festivalu Legendy Skalky. Doprovodí je další rocková legenda česká Argema.

Už počtvrté se vydají fanoušci rockové muziky do novojičínského amfiteátru na Skalkách, aby si užili mimořádného festivalu s názvem Legendy. Rok co rok sem pořadatelé zvou to nejzajímavější z domácí rockové scény a tentokrát zajdou ještě dál. „Čtvrtý ročník Legend nabídne opravdovou legendu, a to skupinu Smokie. Jako host se předvede další rocková pecka skupina Argema," potvrdila v rozhovoru na stránkách festivalu www.legendy-skalky.cz pořadatelka akce Ivana Tomanová

Anglická hudební skupina Smokie byla založena v roce 1965 a dosahovala nejvýraznějších úspěchů v sedmdesátých letech 20. století, proslula celou řadou hitů, tím nejznámějším je dodnes Living Next Door to Alice. Smokie hráli glamrockovou hudbu, nebránili se ale ani výletům do žánrově podobných stylů. Dlouholetý frontman kapely Chris Norman už sice odešel na sólovou dráhu, skupina ale existuje, byť v pozměněném složení, až do dnešních dní. V Novém Jičíně by měla zahrát všechny své notoricky známé hity.

Jako host zahraje česká rocková jistota Argema. Kapelu založili v roce 1982 Zbyněk Horák, Josef Pavka, Karel Holomáč, Slávek Borovička, Olda Gistr a Jarda Pavelka. Sestava skupiny se během své existence několikrát změnila, ale v současnosti tvoří Argemu pět členů. Jméno skupině dali po- dle největšího afrického nočního motýla Argema mittrei.

Koncert Smokie v Novém Jičíně je jediným na severní Moravě. Návštěvníci se mohou těšit na velmi kvalitní zvuk a světla. Také Argema jistě potěší návštěvníky jak starými hity, tak i novými.

V novojičínském amfiteátru na Skalkách vystoupí Smokie a Argema v sobotu 8. června od 19.30 hodin. Vstup do areálu bude už od 17.30 hodin.  (mer, ipa)