Po letech totiž bude opět hlavním mediálním partnerem akce. „Colours of Ostrava patří k největším a nejvýznamnějším hudebním festivalům v zemi, proto jsme rádi, že se ke spolupráci s tímto festivalem vracíme,“ uvedl Vít Nantl, generální ředitel vydavatelství Vltava Labe Media (VLM), do jehož portfolia Deník patří.

Na festivalu bude VLM propagovat značku celorepublikového webu denik.cz, který v posledních letech zaznamenal velký nárůst návštěvnosti.

close Generální ředitel VLM Vít Nantl info Zdroj: Deník / Vladan Krumpl zoom_in Generální ředitel VLM Vít Nantl. „Deník.cz se stává stále důležitějším zdrojem informací pro čtenáře v regionech, v loňském roce zvýšil návštěvnost meziročně o 9 % a z pohledu počtu reálných uživatelů se stal čtvrtým nejsilnějším zpravodajským webem. Zapadá to do naší dlouhodobé strategie. A to říkám s vědomím, že i v Moravskoslezském kraji jsme tradičně velice silným a úspěšným regionálním médiem,“ konstatoval Vít Nantl s tím, že Deník je dlouholetým hlavním mediálním partnerem populárních sportovních klubů FC Baník Ostrava a HC Vítkovice Ridera.

„Spojit se s další fenomenální a úspěšnou značkou z regionu bylo pro nás velice lákavé. Věřím, že naše spolupráce s Colours of Ostrava bude dlouhodobá,“ doplnil Nantl, který nepochybuje o tom, že jubilejní 20. ročník Colours of Ostrava bude úspěšný.

Colours of Ostrava 2023, trailer:

| Video: Youtube

Velké hvězdy a rozpočet 200 milionů

Pozvání organizátorů do Dolních Vítkovic letos přijala taková zvučná jména jako americká kapela OneRepublic, která je jednou z nejúspěšnějších formací současnosti, britská zpěvačka a královna elektro-popu Ellie Goulding, africký hitmaker a raper Burna Boy s devatenáctičlenným doprovodem, americký raper Macklemore a mnoho dalších hvězd i skrytých talentů. K tomu opět nebude chybět diskusní fórum Meltingpot a spousta zábavy, ale i dobrého jídla.

„Z maličkého festivalu se Colours rozrostl na hudební mapu světa. O Ostravě už se i díky němu neříká, že je černá. Festival znají hudebníci v Senegalu, každý muzikant v Izraeli i všichni kanadští Indiáni,“ popisuje jeho význam a dopad ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Takové byly Colours of Ostrava 2022:

| Video: Youtube

Podle ní je jubilejní ročník také nejnákladnějším. Rozpočet se pohybuje kolem dvou set milionů korun. Na osmi scénách vystoupí 70 zahraničních hudebních hostů a přes 40 domácích, Dolními Vítkovicemi se rozezní hudba ze třiceti zemí světa.

Bezhotovostní festival

Novinkou festivalu bude bezkontaktní platba bankovními kartami přímo v areálu – u stánků s jídlem, se suvenýry, zkrátka všude. Držitelé karet České spořitelny, generálního partnera festivalu, navíc získají 5 procent z každé útraty zpět. Nově tak už nebude možné platit hotově a odpadnou například fronty u bankomatů v areálu.

Organizátoři nově počítají také s dalším vstupem od nově otevřené cyklolávky. Bližší informace k partnerství s Deníkem, budoucnosti festivalu i tahákům programu letošního ročníku přinese Deník v exkluzivním rozhovoru se Zlatou Holušovou už brzy.

Tisková konference ke Colours of Ostrava 2023, 18. května:

Fotogalerie: Tisková konference v Praze ke Colours of Ostrava 2023