Jen málo míst má na Novojičínsku tak pohádkovou atmosféru, jako areál Kamenného divadla na Skalkách v Novém Jičíně. Tuto sobotu se opět zaplní milovníky amatérského divadla, chystá se totiž už čtrnáctý ročník Divadelní dílny, která tradičně otevírá celoprázdninový festival Novojičínské léto. Od podvečera až do noci bude jeho melancholické pohádkové prostředí patřit pohodové atmosféře oblíbené akce, opět se můžeme těšit na svit ohňů i kouzelných loučí.

Vše tentokrát začne v šest večer a připraveny jsou hry pro malé i velké publikum. Například s pohádkou o Pračlovíčkovi přijede výborné divadlo Tramtárie z Olomouce. „Rozhodně se budou bavit děti i dospělí,“ potvrzuje herečka souboru Dáša Rybářová. „Pohádku jsme připravili na motivy oblíbeného večerníčku a půjde o kombinaci činohry a loutkového divadla. Máme i dinosaura,“ prozrazuje s úsměvem herečka a dodává, že se do novojičínského Kamenného divadla moc těší.

Kromě Tramtárie se v areálu u Skalek představí i další osvědčené soubory, jako Divadlo jednoho herce Radost se hrou Smrť Jánošíkova, Studio bez kliky s představením O princeznách a drakovi nebo Divadelní společnost Exulis Brno se hrou Duelanti. Čekají nás ale i další vystoupení, dohromady se můžeme těšit na sedm zajímavých vystoupení.

Divadelní soubory láká do Nového Jičína v polovině června mimo jiné i prostředí ve kterém se bude hrát. Pohádkově mystický areál Kamenného divadla za městem má v sobě neopakovatelnou atmosféru. „V Kamenném divadle se hraje naprosto úžasně. Člověk se musí potýkat se spoustou věcí, také se musí mluvit víc nahlas. Je ale úžasné vidět neznámé lidi, kteří se pro daný večer stanou přáteli a všichni se společně baví. Je to taková komorní atmosféra, i když je tam hodně lidí,“ přiznala už dříve Michaela Sekerášová, která má s organizováním Divadelní dílny letité zkušenosti. O hudební složku se v průběhu celého programu postarají novojičínští bubeníci Napkelte.

Čtrnáctý ročník novojičínské Divadelní dílny se bude konat v areálu Kamenného divadla na Skalkách za každého počasí v sobotu 19. června už od 18 hodin a potrvá přibližně do půlnoci. (mer)