Sezona začne skutečně slavnostně, Velikonočním koncertem, který se uskuteční 8. dubna od 18 hodin v prostorách zámku. Hudba v podání violoncellisty a pianisty bude pocházet z dílny velmistra Ludwiga van Beethovena. To je ale jen začátek. Novinkou, kterou budou moci návštěvníci spatřit již tuto sezonu, je vycpanina kozorožce, erbovního zvířete rakouského roku Hohenemsů, jehož obrazárna a knihovna jsou uchovávány právě na tomto zámku.

A konečně to hlavní, letos si zámek připomene 250 let od narození nejvýznamnější majitelky zámku Marie Walburgy hraběnky z Truchsess-Waldburg-Zeilu, rozené Harrach-Hohenems. Tradiční Slavnost růží, konaná na počest této hraběnky, tak letos bude ještě výjimečnější.  „Aranžmá růží v zámeckých pokojích se ujme přední český fl orista Slávek Rabušic, známý svými skvostnými vazbami a aranžmá květin ze všech velkých hradů a zámků České republiky. Slavnost růží na zámku se letos koná patnáctého až sedmnáctého září a s nimi také oslava narozenin paní hraběnky,“ vysvětlil kastelán zámku Jaroslav Zezulčík.

Dalším letošním významným výročím je 400 let od nástupu knížete arcibiskupa Marka Sittika z Hohenemsu na salcburský trůn a rovněž 300 let vlády knížecího rodu Liechtensteinů nad Vaduzem – také tato výročí jsou úzce propojena se zámkem v Kuníně. Mimo jiné je připravena reprezentativní výstava dokumentující život slavné zámecké paní Marie Walburgy. Na výstavě se bude podílet také národní muzeum Praha, Národní památkový ústav, Městské muzeum a galerie Polička, Zemský slezský archiv Opava či Okresní státní archiv v Novém Jičíně. „Oslav se zúčastní představitelé šlechtických rodů od nás i ze zahraničí a velkou mši v kostele bude celebrovat František Václav, princ Lobkowicz, ostravsko-opavský biskup. Dvousté výročí kostela bude mimo jiné připomínat tradiční výstava jiřinek na památku prvního šiřitele jiřinek v českých zemích a prvního kunínského faráře P. Josefa Turka – letos v aranžmá a provedení zahradního architekta Jaroslava Kubálka,“ dodal kastelán.Vstupné na zámek zůstalo v letošním roce stejné jako vloni.