Ivana TomanováUž víte, kdy bude čtvrtý ročník Legend?

Bude osmého června od půl osmé večer, opět na Skalkách v Novém Jičíně.

Když jsme se bavili minule, říkala jste, že máte několik snů, koho byste tam chtěla dostat. Povedlo se?

Ano. Jeden sen jsem si splnila. Je jím anglická kapela Smokie. Doplní ji ještě naše známá skupina Argema.

Smokie na Skalkách? Jak se vám to podařilo?

Šlapala jsem po tom několik let. Chtěla jsem si ten sen splnit. Dostala jsem se ke kontaktu na člověka, který je tady v České republice zastupuje a slovo dalo slovo. I když jsou to ohromné náklady, tak jsem se do toho pustila. A doufám, že lidi z Novojičínska a věřím, že i z okolí budou spokojeni.

Proč Smokie?

Tak myslím si, že to není jen můj sen. Je určitě hodně lidí, kteří si kdysi za komunistů, když si to přehrávali třeba ještě z kotoučáků, nedokázali ani představit, že by kapela Smokie mohla někdy vystoupit v Novém Jičíně na Skalkách. Myslím tím originál Smokie, žádný revival.

Oni už ale hrají bez původního zpěváka Chrise Normana…

Jsou bez Normana, který odešel na sólovou dráhu, ale ten koncert stojí za to. Viděla jsem jich už asi pět a je to opravdu výborné.

Co hrají?

Od začátku do konce hrají všechny hity, které jsou notoricky známé.

A co pátý ročník Legend. Bude?

Bude, ale kdo tam vystoupí, to ještě nevím. Ten můj největší sen je kapela Gothard, na které jsem byla nedávno. Ale to je zatím jen sen. Smokie jsou hlavně oblíbenci mého manžela. Já jsem hudebně trochu jinde. Tak proto Gothard.

Už jsou k mání vstupenky na čtvrtý ročník Legend?

Do konce roku se dají lístky koupit za výhodnou cenu, třeba jako pěkný vánoční dárek. Prodávají se jako vždy v bývalém Čedoku, dnes Ticket art, restauraci Trefa, tiskárně Borgis, pizzerii Oscar a kavárně na Staré poště. Stačí se podívat na webové stránky www.legendy.cz

Doprovodný program už máte?

Velký úspěch měl Kapitán Morgan, takže bude asi znovu. Co dál, to se uvidí. Ještě je nějaký čas.