A skutečně to není výstava jen tak ledajaká. „Je to opravdu něco, co jsme tu ještě neměli,“ podotkl kurátor muzea Jan Ražnok. Návštěvníci zde za pomoci pracovních listů pátrají po starých a tajemných předmětech z depozitářů různých muzeí. „Pátrají po předmětech, které se v dávné i nedávné minulosti kdysi užívaly v běžném životě, v domácnostech, při řemeslné výrobě. Máme zde i několik kuriózních záležitostí,“ poukázal Ražnok.

Výstava je dvojího zaměření. „Detektivní, protože se návštěvníci stávají takovými detektivy – badateli. Jako my muzejníci, když objevíme v depozitáři něco, co musíme pojmenovat, určit,“ vysvětlil Ražnok a dodal: „Je také interaktivní, protože bez aktivního zapojení návštěvníků ztrácí smysl.“
Výstava je určena jak pro běžnou veřejnost, tak také pro školy a jiné početnější skupiny. Ty si mohou objednat prohlídku výstavy s lektorem, za jehož asistence se formou her dozví více o tajemných předmětech, než běžný návštěvník bez lektora.

Příležitost se nabízí také nevidomým. „Pro ně jsme program též uzpůsobili. Do hry a hádání se zapojí tím, že budou mít možnost se vybraných exponátů dotknout,“ upřesnil Ražnok.

Výstavu připravilo Dětské muzeum Moravského zemského muzea v Brně na námět podle scénáře Úklid muzea Regionálního muzea a galerie v Jičíně, a v Kopřivnici je k vidění do 1. června vždy v úterý až neděli od 9 do 16 hodin. Od 1. května pak až do 17 hodin.