Oblíbená a dnes už víceméně kultovní záležitost jménem Spejbl a Hurvínek je loutková revue, která je ovšem určena nejen pro nejmenší diváky.

Ostatně už babičky a dědečkové současných dětských diváků mohli ve svém vlastním ranném dětství slzet smíchy nad příhodami dvou nejznámějších loutkových spřízněnců. „Otec Spejbl a syn Hurvínek jsou archetypy českého divadelnictví. Není nikdo, kdo by k nim neměl určitý vztah. Už jen skutečnost, nakolik veřejnost vnímala nejasnosti kolem jejich majitele a provozovatele, mluví za vše. Takové pozdvižení by vyvolaly kauzy jen kolem několika málo lidských divadel. Není se ale čemu divit, chytré pohádky plné Spejblova podivu, Žerykova poštěkávání, Mániččina rozumbradování a Hurvínkova charakteristického smíchu máme pod kůží všichni,“ říká s úsměvem pražský divadelní recenzent Alois Boháček.
Do novojičínského Beskydského divadla přijíždí pravidelně už z kraje sezóny. Ani letos tomu nebude jinak.

Tuto sobotu se tam představí s pohádkou Hurvínkova cesta do Tramtárie a opět je určen hlavně pro ty nejmenší.

Příběh opět pochází z autorské spolupráce Martin Klásek, Denisa Kirschnerová. Vše opět zavinil malý neposedný Hurvínek. „Stačilo jen, aby se trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat a už jim uvěznila Žeryčka. Jak si s tím oba poradili, uvidíte,“ lákají pořadatelé.

Představení Hurvínkova cesta do Tramtárie se koná v Beskydském divadle v sobotu 17. října ve 14 hodin, pro předplatitele ze skupiny Čtyřlístek pak ve čtyři hodiny odpoledne. (mer)