One woman show Simony Stašové přivede do Nového Jičína další legendu světového dramatu. Bravurní komedie o hledání vlastní identity pochází z dílny známého britského komediografa Willy Russella, jehož muzikál Pokrevní bratři obletěl celý svět. „Je určena nejen všem ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc je skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta,“ popsala hru Alena Svobodová z Beskydského divadla v Novém Jičíně ve své pozvánce.
Hra je jako stvořená pro hvězdu Městských divadel pražských Simonu Stašovou, která dlouho čekala právě na takovouto příležitost. Sama se vyjádřila, že tahle hra je právě o tom, co touží říct teď v tuto chvíli. Nápomocen jí v tom byl brněnský režisér Zdeněk Kaloč.

Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Přesto, že se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené.

V novojičínském Beskydském divadle uvidíme hru Shirley Valentine v pátek 4. listopadu od 19 hodin. (mer)