Klasická pohádka s písničkami byla vůbec první premiérou sezóny Šumperského divadla 2008/09. Jen stručně přibližme její děj. V chudém království Pampeliščina otce očekávají návštěvu prince z Hispanie, který přijíždí požádat o ruku princezninu. Pampeliška se však zasnoubit nechce a odmítá jak princovu lásku, tak i jeho bohatství. Když starý král naléhá, aby se princezna provdala, prchá Pampeliška z paláce a setká se s Honzou, jenž se právě vydal do světa na zkušenou. Nic jednoduchého je ale nečeká.

Na jejich cestě je čekají nejrůznější nástrahy, především pak ze strany prince z Hispánie. O napínavé chvíle nebude nouze. „Už teď můžeme prozradit, že na rozdíl od originálu, šumperskou Princeznu Pampelišku Honza zachrání a vše skončí dobře, tak jak se na pořádnou pohádku sluší a patří,“ slibují autoři šumperského divadelního zpracování na svých webových stránkách.

Pohádku Princezna Pampeliška uvedou na prknech novojičínského Beskydského divadla šumperští herci v neděli 7. prosince od 16 hodin. (mer)